4 ماه پس از شروع سال 91، دولت بالاخره تعرفه خدمات درمانی را برای امسال اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و تایید شورایعالی بیمه سلامت کشور و به استناد بند (هـ) ماده (38) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه-مصوب 1389- سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش خصوصی در سال 1391 را تعیین کرد.
 

ویزیت پزشکان و کارشناسان پروانه دار

ویزیت پزشکان عمومی 98 هزار ریال،، پزشکان متخصص 155 هزار ریال، پزشکان روانپزشک و فوق تخصص 195 هزار ریال، فوق تخصص روانپزشکی 220 هزار ریال، پروانه دار 98 هزار ریال، کارشناس ارشد پروانه دار 84 هزار ریال و کارشناس پروانه دار 73 هزار ریال تعیین شده است.

بر اساس این مصوبه، پزشکان روانپزشک و فوق‌تخصص در صورتی می‌توانند از تعرفه‌های مذکور استفاده کنند که مدارک آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأیید و در پروانه مطب درج شده باشد.

همچنین کارشناسان ارشد و PHD پروانه‌دار در صورتی می‌توانند از تعرفه‌های کارشناسی ارشد و PHD استفاده کنند که کارشناس ارشد و PHD ثبت شده آنها مرتبط با رشته کارشناسی بوده و در پروانه فعالیت درج شده باشد.

متوسط زمان ویزیت برای پزشکان عمومی نیز حداقل پانزده دقیقه، برای پزشکان متخصص حداقل بیست دقیقه، برای پزشکان فوق تخصص بیست و پنج دقیقه و روانپزشکان حداقل سی دقیقه تعیین می‌شود.

پزشکان عمومی با سابقه بیش از پانزده سال کار بالینی مجاز به دریافت معادل پانزده درصد علاوه بر تعرفه مصوب هستند.
 

سقف ضرایب تعرفه‌های خدمات درمانی
بر اساس مصوبه دولت، ضریب تعرفه داخلی 38 هزار و 400 ریال، ضریب تعرفه بیهوشی 184 هزار ریال، ضریب تعرفه جراحی 380 هزار ریال، ضریب تعرفه دندانپزشکی 6 هزار ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی 5 هزار و 300 ریال تعیین شده است.

همچنین به سـرجمع تعرفه‌های خـدمات آزمایشـگاهی و پاتـولوژی و ژنتیـک بخش خـصوصی برای سـال 1391، بیست و یک درصد(21%) به تعرفه های مصوب سال 1390 اضافه خواهد شد.
بر این اساس، به سـرجمع تعرفه‌های خـدمات پرتوپزشکی بخـش خصوصی برای سال 1391، بیست و پنج درصد (25%) به تعرفه‌های مصوب سال 1390 اضـافه خواهدشد مشروط بر اینکه رشد تعرفه های سونوگرافی بیست درصد(20%)، رادیولوژی چهل درصد(40%)، اسکن ایزوتوپ چهل و پنج درصد(45%)، رادیوتراپی چهل و پنج درصد(45%)، سی تی اسکن ده درصد(10%) و ام آی ار پنج درصد(5%) در مقایسه با سال گذشته باشد و تـعرفه سی‌تی‌اسکن اسپـیرال به‌ میـزان (25%) افزایش نسبـت ‌به Conventional است.
 

سهم سازمانهای بیمه گر پایه در خرید خدمات تشخیصی و درمانی

بر اساس مصوبه دولت، سهم سازمانهای بیمه گر پایه در خرید خدمات تشخیصی و درمانی از بخش خصوصی در سال 1391 شامل؛ معادل نود درصد(90%) تعرفه دولتی خدمات تشخیصی و درمانی در بخش بستری و معادل هفتاد درصد(70%) تعرفه دولتی خدمات تشخیصی و درمانی در بخش سرپایی تعیین می شود.

همچنین سهم سازمانهای بیمه گر پایه در خرید خدمات تشخیصی و درمانی در سال 1391 در مناطقی که برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع برقرار می شود، مطابق نسخه(02) و دستورالعملهای ابلاغی ستاد کشوری پزشک خانواده و نظام ارجاع است.
 

تعیین سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در مراکز استانها
بر اساس این مصوبه، سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش غیر دولتی در مراکز استانها و شهرستان های تابعه با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه و در سقف تعرفه‌های این تصویب‌نامه توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان و رئیس سازمان نظام پزشکی استان و یک نماینده از سازمانهای بیمه‌گر پایه استان تعیین و پس از تأیید استاندار، توسط استاندار ابلاغ می شود.
همچنین دولت، در استانهای دارای بیش از یک دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه واقع در مرکز استان را موظف به بررسی و کارشناسی تعیین سقف تعرفه‌های بخش غیر دولتی در منطقه با هماهنگی سایر دانشگاه و دانشکده‌های استان کرده است.
این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

4747

کد خبر 228925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 44
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  26 0
  تورم،تورم،تورم. امیدوارم با وضعیت حداقل کسی مریض نشه...
  • هم درد IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
   2 3
   بهتره راجع به سیستم ارجاع و پزشک خانواده در وب کمی جستجو کنید می بینید که اتفاقا برای مردم خیلی هم خوب شده و فقط 10 درصد باید بپردازند و این پزشکان هستند که محتاج بیمه ها شدند که 10 ماه 10 ماه هم مابه تفاوت را نمیدن . خیلی از مراکز پر هزینه مثل رادیولوژیها دارن ورشکست میشن و خرج و هزینه هاشون با این تورم و گرانی فیلم و هزینه مواد ظهور و پرسنل و برق سه فاز بیشتر از درامد شده تورم برای بخشهای تشخیصی که وابسته به مواد مصرفی وارداتی هست بسیار سنگینتره و سال گذشته بین 150 تا 300 درصد تورم قیمت در مواد مصرفی داشتیم خیلی از مراکز ام ار ای به دلیل کمبود و گرانی خنک کننده هلیوم کار نمی کنند خبر آنلاین بنا بر رسالت خبری خودتان لطفا جواب منو بذارید تا مردم با مشکلات بخش تشخیصی آشنا بشن. متشکرم
 • بدون نام IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  23 3
  یا پیغمبر چه خبره؟؟؟؟؟؟
 • ایرانی IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  20 0
  من که همین 3ماه پیش ویزیت 68000 تومانی برای پزشک متخصص دادم 3 بار ویزیت کرد 2 میلیون زیرمیزی که دیگه البته رو بود و 6 تومان خرج عمل با اینکه تکمیلی بودم بیمارستان فاکتور بیش از 3 میلیون برای دریافت پولش از بیمه نداد.
 • علیرضا IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  34 2
  اینم مثل بقیه چیزا یه شوخیه و کدوم دکتری اجرا میکنه؟ فقط نکته جالب در اعلام تعرفه ها اینه که نرخها روند نیست، 9800، 15500،8400،7300 قبلا هم در محاسبه نرخ دلار 1226 تومان محاسبه شده بود که نشان دهنده دقت بالای محاسباته!! اگه یکی پول خورد نداشته باشه بقیشو چسب زخم میدن؟!؟؟؟؟؟
 • وحشت زده IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  17 2
  این همون وعده های دولت بود واسه کاهش هزینه های خدمات درمانی !!!بابا انصافتون کجا رفته؟!! حقوق من نسبت به پارسال 20 هزار تومان بیشتر شده،این سه ماهه که وسط ماه میخورم به پیسی...
 • بدون نام IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  23 1
  چه خبره! مردم دکتر هم دیگه نمیتونن برن!
 • سجاد IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  16 2
  ای بابا، چرا؟!؟!؟!
 • بدون نام IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  18 1
  هیچی دیگه یه سرماخوردگی ساده 50 هزار تومن تموم میشه خدا نکه یه مریضی دیگه بگیریم
 • بدون نام CA ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  21 4
  حق حقوق کارگر ها ماهی سیصد و خورده ایه و پزشکان هم روزانه در عرض چند ساعت این حقوق رو درمیارن. خدایا تو به داد ما برس. هیچ منطقی پشت هیچ کاری نیست.
 • ناشناس IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  29 0
  کدوم پزشک عمومی پانزده دقیقه وقت میذاره
 • بدون نام US ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  14 33
  ‫ویزیت پزشک ۵ دلار! والله بهشته! سلمونی بیشتر میگیره !
  • آرش IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
   26 4
   شما لابد پزشک هستید که اینطور ی نظر میدین. بنده فوق لیسانس (معادل دکترای عمومی پزشکان عمومی) هستم و حقوق امسال من نسب به پارسال 23000 تومان کاهش داشته است وشده است حدود 732000 تومان با8سال سابقه کار دریک اداره دولتی . در حالیکه یک پزشک عمومی محترم در مدت 3-4 رور همین پول را در می آورد !!! آیا انصاف است؟؟؟؟ ایران بهشت پزشکان است والسلام
  • بدون نام IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
   7 7
   عزیزم میخواستی دکتر شی...جک گفتی؟فوق لیسانستو معادل کردی....
  • دانشجوي پزشكي IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
   5 7
   جناب فوق ليسانس كجا فوق ليسانس معادل دكتراي عموميه؟! بعدشم مي دونستي بيشتر از ٥٠٪ پول هاي كشورهاي دنيا روي صنعت پزشكي خرج ميشه؟ برو همين دبي ببين چقدر هزينه هاي درمانشون بالاس. همه جاي دنيا پزشك بي وجدان پيدا ميشه. منتها شما اينجا چندتا خبر ميبيني راجع به پزشكاي باوجدان؟ يكيشو نشونم بدين.
  • بدون نام IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
   8 2
   اگه راست مي گي و اينجا بهشت پزشكاس و پزشكيم معادل فوق ليسانسه خوب مي رفتي دكتر مي شدي.
  • بدون نام US ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
   5 2
   ‫آرش جان! راست میگویی، اما یک پزشک معادل حقوق شما به شرطی در می آورد، که روزی ۴۰ تا پنجاه مریض ببیند، در حالی که برای دیدن هر مریض باید دستکم نیم ساعت الی یکساعت وقت گذاشت. نتیجه البته همین میشود که وضع طبابت در کشور ماست، که نه طبیب میتواند کار خود را درست انجام دهد، نه مریض ها خوب میشوند، نه حرمتی برای این حرفه مانده است، و البته هدف کلی هم پایین نگهداشتن هزینه ظاهری درمان، برای سرپوش گذاشتن بر نارساییها و بیکفایتیهایی است که سالها با آن دست بگریبان بوده ایم، و این نه تقصیر بیمار است، نه تقصیر پزشک، بلکه نتیجه سرمایه گذاری نکردن در بخش بهداشت، و تمرکز بر بخشهای دیگر اقتصاد است، مثل تولید آزبست و تولید خودرو و .....
  • بدون نام IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
   5 1
   مگه حقوق ملت به دلاره که شما ویزیت پزشک رو به دلار تبدیل میکنی؟!
  • بدون نام IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
   9 7
   آقای فوق لیسانس رنجی که یک پزشک کشیده تا به اینجا رسیده فقط پزشکان و خانواده شون میدونند و بس بقیه همه یک طرفه به قضیه نگاه می کنند خبر جان لطفا نظر منو هم بذار تا بی طرفی خود و انصافت را نشان دهی
 • بدون نام IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  25 1
  الان یک دکتر هست بینی عمل میکنه زیر 20 میلیون نمیگره خواستید ادرس میدم
  • مرتضی IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
   11 25
   با سلام خدمت شما اقای فوق لیسانس .خوب اول اینکه فوق لیسانس شش ساله هست و پزشکی هفت ساله . دوما اینکه شش سال شما درس ولی یک پزشک هفت سال دروس سخت پزشکی را میخواند و 4 سال در بیمارستان حضور دارد و دو سال شبانه روزی در بیمارستان کشیک میدهد طوری که در دوران اینترنی خواب در چشم یک دانشجوی پزشکی نیست .دیگر اینکه یک پزشک چون با جان یک انسان سر و کار دارد استرس بی نهایتی را تحمل میکند و سوای از ان مسائل قانونی که پزشک ممکن است دچارش شود .زندگی یک پزشک را تحت تاثیر قرار میدهد. شاید این جمله را شنیده باشد که یک پزشک باید از لحاظ معیشتی طوری تامین شود که دغدغه ان ذهن او را از درمان بیماران منحرف نکند . در واقع این فرهنگ یک جامعه را میرساند که برای اهمیت به سلامت خود اهمیت پزشکان را دریاید.
 • بیماران بی زبان IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  16 7
  روز خوش ولی ما یعنی خودم و مادرم و چند نفر از اقوام که در یک ماه قبل تا همین دیروز ،به دکتر متخصص مراجعه کردن چون مشکل و بیماری اساسی داشتیم ویزیت 22هزار تا 25 هزار تومانی برای متخصص دادیم برای فوق تخصص هم قبلا نمی دونم چقدر بوده ولی الان 28 تا 30 هزار تومان می گیرند ؛ بیمه هم که قبول ندارد _ حالا کی نظارت می کنه که بفهمه اینهمه بیمار که مجبورن به جای دکتر عمومی به متخصص یا فوق مراجعه کنن باید چقدر بیشتر از ؟؟ تعرفه ؟؟ پرداخت کنن و آخرش هم خوب شدنشون با خداست !!!!! حرف و نوشتهو خبر که فایده نداره ، نظام پزشکی خودشون همه پزشک هستن ، اونا که نمیان جلوی پول زور دادن به دکترها رو بگیرن _ ناظر و مسئول خودش همون حرفه رو داره ؟ یعنی هیچی به هیچی
 • علی IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  36 10
  پول پرستی پزشکان همچنان ادامه داره. خوب معلومه وقتی خودشون واسه خودشون حق ویزیت تعیین کنن همین میشه... از وزیر بهداشت تا معاوناش تا ریس نظام پزشکی و معاوناش همه پزشکن!! ااونوقت انتظار دارین واسه جیب خودشون قانون ننویسن؟!
  • بدون نام IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
   4 1
   تعیین نرخ ویزیت با حضور نماینده دولت و بیمه ها هست که اتفاقا اصلا راضی نیستند ویزیت بالا بره چون به ضرر خودشونه
 • منم IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  22 3
  آخرتی هم وجود ندارد!
 • بدون نام IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  26 3
  یایا مگه ویزیت به دلار ربط داره پزشکان که با همون ویزیت سابق داشتن پادشاهی میکردن تخصص 15تومن!!!! این مسخره بازیا چیه خدایا امریکا رو مسخره کردیم همش سر خودمون اومد
 • بدون نام IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  27 0
  بزرگترین خدمت که تاکنون هیچکدام از حاکمان نتوانستند انجام دهند دارو و درمان رایگان همه مردم بدون تبعیض است . ولی حیف که 3 هزار میلیاردها در دست گروه خاصی میباشد و خرج مردم نمیشود.
 • بدون نام TH ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  18 1
  :)) جوک خوبی بود!!! 500 تومن های مریض ها رو گرد میکنن 16 هزار تومن و 20 هزار تومن فکر کنم کلی خودگردان در بیارن با همین نفری 500 تومن ها!!!
 • بدون نام IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
  5 6
  اقايون و خانوماي دكتر باز بگن درامدون كمه با ماهي 200 ميليون زندگي نمي چرخه.. بيا ويزيتم گرون شد حالا درامدت ميشه ماهي 400ميليون شايد ,hsj كم باشه ولي قانع باش ديگه!! ميدونم خرج پورشه اي كه خريدي زياده ولي با زير ميزي كه هر روز ميگيري تا حدي مشكلتو حل ميكنه.
 • بدون نام IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
  21 2
  جالبه که من تا حالا ندیدم دکتر عمومی بیشتر از دو دقیقه واسه مریض وقت بذاره قانون میزارید اما نمیتونین مجبورشون کنید که اجرا کنند چه فایده چند ماه پیش رفتم نزد یک فوق تخصص داخلی و هنوز جام رو رو صندلی مطب درست نکرده بودم که دکتره گفت برو آزمایش بیار و ما رفتیم آزمایش آوردیم و دو باره از من پول ویزیت گرفتن و جالب اینکه این بار هم به سرعت هر چه تمامتر و با نوشتن چند تا قرص من رو راهی و مریض بعدی رو صدا کردن با دادن پول دو ویزیت در مجموع چهار دقیقه بیشتر مزاحمشون نشدم
  • بدون نام IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
   8 2
   چه معنی داره ادم مزاحم دکتر بشه؟؟ این دفعه رفتی دفتر چه رو بده منشی ببره پیش دکتر اون خودش میدونه واست چی خوبه.اصلا لازم نیس بری تو مطب میتونی انلاین پرداخت کنی از همون جا واست نسختو ایمیل کنه
 • بردیا IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۹
  7 5
  اقای مرتضی - درس خوندی واسه خودت قرار نیست مردم بدبخت رو چپاول کنی - کدوم پزشکی جواب کوتاهی ها و سهل انگاریهاشو در قبال بیماران بدبخت داده که شما دم از استرس می زنید - با کمال بی خیالی نسخه های بی ربط و چند ثانیه ای برای مردم می نویسید و هیچ مسئولیتی را هم قبول نمی کنید و جلو جلو از همه تعهد می گیرید - تازه بیمه گرهای محترم هم که شما را با کمی پول راحت کرده و بیمه مسئولیت می شوید - . پس پول بی زبان را عشق است
 • بدون نام IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
  8 3
  تو مجلسی نشسته بودم که سه چهار تا دکتر دور هم جمع بودن. فکر میکنین بحثشون چی بود؟ اینکه تصادفی بهتره یا سوختگی؟( از نظر پولساز بودن مجروح واسه پزشک)!! درباره گوسفند هم اینجوری حرف نمیزنن والله که در باره جون و زندگی آدمها.
 • حسین GB ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
  5 0
  من فقط میخوام از گشنگی نمیرم! یعنی واقعا با این وضعیت میتونم؟
 • بدون نام IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
  3 11
  همه دکترها را اعدام کنید خلاص .پول ویزیت هم نمیدین.
 • بدون نام IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
  4 2
  داداش های من چرا فکر یه قرون دو هزارین همیشه که مریض نمیشین تازه نیمه پر لیوانو ببینید عوضش از کسالت رهایی پیدا میکنید این مهمه اگه همین ها نبودند مریضی ها تصادفی ها و خیلی چیزای دیگه حتی گلو درد چرکی و حتی یه سر درد جزیی پدرمونو در می اورد شما به فکر سلامتی تون باشید نه حق ویزیتی که واسه شفا پیدا کردن میدید تازه بیستو من به نظر من واسه خوب شدن هیچی نیست چون دکتر ها دم دستمون هستند زورمون میاد بابای من چند سال پیش یه خرده سنگ رفت تو چشش اون روز ها هم تعطیل بودند ما نتونستیم چشم پزشک گیر بیاریم چهار روز گذشت و تو این چهار روز درد کشید و ابریزش چشم که واقعا یه دقیقش تحمل ناپذیر من الان هم یادم میافته متاسف میشم حالم گرفته میشه رفتیم دکتر تو یه دقیقه درش اورد اون وقت ما ارزش دکتر فهمیدم .....
 • بدون نام IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
  5 1
  باعث تاسفه که شما انقدر بی انصافید حداقل بذارید طرف مقابل هم نظرش منتشر بشه تا اونم دردش رو به مردم بگه این بدور از انصاف و منطقه که فقط به منظور تخلیه احساسات یک طرفه به قاضی میرید خبر آنلاین خداحافظ ...
 • کادر وزارت بهداشت IR ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۱
  5 9
  آقا مرتضی ما خودمون تو علوم پزشکی هستیم اولا فوق لیسانس ارزشش بیشتر از دکترای شماست دوما از اون درسایی که خوندین بیام یه امتحان بگیرم از صد 10 هم نمیشی تو امتحان علوم پایه همتونو زیر میزی قبولتون می کنن تو دوره انترنی مریضا می شن موش آزمایشگاهیتون و تو دوران فوق تخصصتون یه آپاندیسو 10 تا فوق تخصص نمی تونن تشخیص بدن عوضش یه فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی رو هوا تشخیص می ده ماهی 700 تومنم درآمد داره تو دوره تحصیلتونم که هزار جور بی عفتی در میارین چون مسئولین پزشکن زود لا پوشونی می کنن در مورد اشتباهان منجر به مرگتونم که زود پزشکا دوره هم جمع می شن مریض فوتی رو مقصر می دونن حالا برو حلشو ببر
 • مجتبي IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۰
  13 4
  اقاي كادر وزارت بهداشت شما كه علامه هستي حيف است اپانديسيت تشخيص ندي ! گر تو خوش تر مي زني بستان بزن ! پزشكي به اين اسوني شما چرا جا موندي ؟
 • بدون نام IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  1 0
  روز خوش,به نظر من هر كس به ميزان تحصيلات وزحمتي كه كشيده بايد از درامد قابل قبولي برخوردار باشد ولي در حال حاضر شاهد اين هستيم كه يك ارايشگر با مدرك ديپلم براي ده دقيقه كار برابر ويزيت يك فوق تخصص دريافت مي كند ايا اين انصاف است؟
 • بدون نام IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  1 1
  روز خوش، با توجه به اينكه قيمت خانه از ٧ ماه قبل متري حداقل يك ميليون تومان گرانترشده يعني افزايش ١٠٠ درصدي داشته ،ويزيت پزشكان فقط ٠/٢٥ افزايش داشته ، واقعا اين قشرحقشان بيشتر از اينهاست !
 • حسن EU ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۳
  1 1
  دوست عزیز هرکس به اندازه تلاشش و تخصصش باید پول بگیره نه تحصیلش چه بسا دکترهایی که دکتر نیستن و چه بسا.... این نوعش فقط تو ایرانه و روشن فکری ایرانیه
 • unknown IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۶
  1 0
  هرچند که از لحاظ مدری فوق لیسانس معادل دکترای حرفه ایه.ولی در هر صورت میزان دامد اصلا ربطی به مدرکتحصیلی نداره.همونطوری که میبینیم یه ارایشگر کم سواد از یه phd هم بیشتر درآمد داره.پس اینقد حرص نخورید که فوق لیسانس معادل پزشکی عمومی هست یا نه:|
 • ali IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۸
  1 0
  آقایون و خانمهای دکتر و بیماران محترم تورو خدا دعوا نکنید. اگه ویزیت گرونه ، خوددرمانی کنیم ، البته فکر کنم قیمت دارو هم گرون تر شده ،خیلی بیشتر از ویزیت پزشکان، با این حساب بهتره سعی کنیم مریض نشیم ، ولی دعوا ، ....چی ؟ ....نکنیم...