پس از رییس سازمان میراث فرهنگی که خشکسالی را کار استکبار دانست، رییس سازمان محیط زیست هم می گوید آمریکا یکی از مقصران گرد و خاک در ایران است.

 گزارش خبرآنلاین، دیروز سید حسن موسوی در نشست معاونین و اعضای ستاد مرکزی سفرهای کشور که در سازمان هواشناسی برگزار شد، گفت: احساس می کنم استعمار و استکبار جهانی با تکنولوژیهای خود در شرایط اقلیمی ایران تاثیر می گذارند. بنابراین سازمان هواشناسی با ظرفیت های علمی خود می تواند ریشه این موضوع را پیدا کند.

به گفته او در موضوع گرد و غبار در دنیا استعمارگران با برخورد ناجوانمردانه مانع از مهار آن در کشورهای مبدا می شود و جنگ نرم در این وادی بسیار مشهود است: استکبار جهانی برای کم بهره بردن از ظرفیتهای نیمه جنوبی کشور در موضوع بارش و عدم استفاده از موارد طبیعی دخالت می کند. برای صهیونیستها این موضوع قابل قبول نیست که ایران با اتکا به مبانی دینی خود این چنین سر بلند کند و بر عرصه و تولید علم پیشتاز باشد و عملیات شوم دشمن را خنثی کند. امیدواریم در این بخش شاهد اخبار خوبی باشیم

اکنون اما رئیس سازمان هواشناسی کشور می گوید که آمریکا با تخریب تالاب‌ها، محیط زیست و کشاورزی عراق، در زمینه ورود گرد و غبار به ایران مقصر است.
بهرام صناعی  درباره تأثیر سیاست‌های کشورهای استعماری بر وضعیت آب و هوای ایران به فارس گفت: کشوری مثل آمریکا با جنگی که در عراق به راه انداختت و بمباران‌هایی که در مناطق مختلف این کشور داشت باعث شد محیط زیست و کشاورزی در عراق از بین برود.

وی افزود: در پی حملات آمریکایی‌ها ، تالاب‌های بزرگ کشور عراق از بین رفتند و به جای تالاب‌ها و زمین‌های کشاورزی، زمین‌های خشک و بی آب و علفی شکل گرفتند.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه گرد و غبار کشور عراق از نوع بسیار ریز هستند که با هر وزش باد، خاک‌ها از روی زمین‌ها بلند می‌شود ، گفت: جهت وزش باد به گونه‌ای است که گرد و غبار عراق به طور مستقیم وارد کشور ما می‌شود.

صناعی اظهار داشت: به دلیل بحران‌های سیاسی حضور آمریکایی‌ها در عراق، موضوع مشکلات زیست محیطی از درجه اهمیت پایینی برای مسئولان کشور عراق برخوردار است و علی‌رغم تأکید ایران بر مالچ‌پاشی در مناطق بیابانی، این کشور اقدام جدی در این زمینه انجام نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: آمریکا در تخریب محیط زیست و کشاورزی عراق در زمینه ورود گرد و غبار به ایران مقصر است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور درباره اینکه آیا استعمار و استکبار جهانی با تکنولوژی در شرایط اقلیمی جنوب ایران تأثیر می گذارند؟ گفت: رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در جلسه معارفه معاونت هواشناسی در ستاد تسهیلات سفرهای کشور احتمال این موضوع را دادند که به ما در سازمان هواشناسی نیز اعلام کردند این موضوع را پیگیری کنیم، این موضوع در حال حاضر در سازمان هواشناسی در دست بررسی قرار گرفته است.

4747

کد خبر 228704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پانی IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  24 0
  حساس می کنم استعمار و استکبار جهانی با تکنولوژیهای خود در شرایط اقلیمی ایران تاثیر می گذارند.(نه سندی نه مدرکی!!!!!!!)احساس می کنم؟یعنی چی؟حالا مثلا این حرفا رو میزنن ک دیگه کسی پیگیرموضوع گردوخاک نشه دیگه؟آهان!!!!!
 • من IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  27 0
  این تقصیر آمریکا است، پس خشک شدن دریاچه ارومیه رو باید گردن کی انداخت ؟ فکر کنم همون آمریکا گزینه خوبی باشه!!!
 • بدون نام IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  16 0
  تو متن اومده : "وضوع مشکلات زیست محیطی از درجه اهمیت پایینی برای مسئولان کشور عراق برخوردار است و علی‌رغم تأکید ایران بر مالچ‌پاشی در مناطق بیابانی، این کشور اقدام جدی در این زمینه انجام نمی‌دهد." مسئولان کشور عراق مقصرن پس؟؟؟!!!
 • حسین GB ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  20 0
  خداوکیلی بسه دیگه! آخه یعنی چی؟اینم شد دلیل؟!!
 • ss IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  23 0
  ایول تحلیل باحالی بود کلی خندیدم دمتون گرم D:D:D:
 • بدون نام IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  13 0
  اونوقت کشور دوست و برادر عراق چرا جلوشونو نمیگیره؟
 • بدون نام US ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  16 0
  خلاصه يه فكري بكنيد. متخصص بياريد كمك كنن. توي سطر اول هر چه خوندم همش ميگن:"استكبار، صهیونیستها، ااستعمار و...بابا گور باباشون. متخصص بياريد. دست رو دستم وا نستيد منتظر فصل جديد
 • بدون نام IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  13 0
  عجب!
 • بدون نام IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  0 20
  من هم این حرف را قبول دارم
 • بدون نام US ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
  15 0
  خوب لب مرزها را شما درست کنید به مرکز ایران نمیرسد گردوغبار چرافرافکنی
 • بدون نام IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
  1 10
  چهر ماه قبل هم العربیه در یک تحلیلی این را گفته بود. خبر جدیدی نیست.