دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در بیانه ای تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور، بزرگداشت رمضان و پاسداشت جایگاه معنوی آن، بیش از پیش، در گرو رفتار درست در همه عرصه های زندگی، از جمله عرصه اقتصادی است.

به گزارش خبرآنلاین در بیانه ای که به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان توسط آیت الله مهدوی کنی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز به امضا رسیده است افزوده شده است: در این مسیر، دولت و دولتمردان خدوم، بی تردید، می توانند الگو و پیشقدم باشند دستگاه عظیم اجرایی و اداری ما، با کناره گیریِ قاطعانه از هزینه های بی مورد و نیز با صرفه جویی مدبرانه در هزینه های بایسته و لازم، به آرمان نهایی نظام اسلامی، که همانا شکوفایی فضای سالم اقتصادی است، دست خواهد یافت. دراین صورت، این مهم، حتی در کوتاه مدت نیز، به دست خواهد آمد و چشم انداز «زندگی سالم» را پیش چشم شهروندان جامعه اسلامی و ایرانی آشکار خواهد کرد.
در بیانیه جامعه روحانیت مبارز آمده است: به جز دولت، صدا و سیما، اصحاب رسانه و صاحبان تریبون نیز باید، با پرهیز از دامن زدن به اختلافات و با درنظرآوردن گوهر مشترک «انقلاب و اسلام»، به وحدت بیندیشند. این همنواییِ دولت و رسانه، اینک که در آستانه ماه «قدر» و «قرآن» قرار گرفته ایم، پیام قدسیت و معنویت رمضان را آشکارتر می کند. جنگ روانی بدخواهان خارجی و داخلی نظام، که اکنون خود را در قامت تحریم ها نمایانده است، در سایه همین وحدت و همنوایی، چون همیشه، به شکست می انجامد و بشارت پیروزی و رستگاری برای صابران به ارمغان می آورد.
در ادامه مشروح این بیانیه می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا شهر الصیام و شهر الاسلام و شهر الطهور و شهر القیام
سلام بر ماهی که ماه ها بر آن فخر نفروشند و سرفرازی نکنند؛ ماه یقین؛ ماه کتاب مبین. سلام بر رمضان. بشارت باد بر مؤمنانی که بار دیگر به بزم ربّانی رمضان، بار می یابند و با عبور پیروزمندانه از گذرگاه «جوع» و «صبر»، به وادی «خشوع» می رسند و از باده امتحان الهی، مست حضور می شوند: «واستعینوا بالصبر والصلوه و انها لکبیره الا علی الخاشعین». تعالیم ارجمند خاندان پیامبر (علیهم السلام) به ما آموخته است که روزه فقط پرهیز ظاهری نیست، بلکه نماد و نمونه «صبر» است که خود از مراتب گرانسنگ توحید و نشان «ثبات قدم» است که مؤمنان راستین، همواره، آن را از خداوند سبحان می طلبند: «ربّنا أفرغ علینا صبرا و ثبت أقدامنا».
آن که با این آگاهی به پیشواز رمضان می رود، روزه را آیین «صبر جمیل» می بیند و با فرارفتن از خود، «امت» را پاس می دارد و به «حیات طیبه» می اندیشد. مفاهیمی چون قناعت، پرهیز از اسراف، برآوردن حاجت نیازمندان و دیگر ابعاد اجتماعی اسلام عزیز، همه و همه، در ماه نزول وحی، معنای حقیقی خود را بازمی یابند؛ چنان که امیرمؤمنان (علیه افضل صلوات المصلین)، در روایتی گرانقدر، «حیات طیبه» را به «قناعت» تفسیر فرموده اند. در شرایط کنونی کشور، بزرگداشت رمضان و پاسداشت جایگاه معنوی آن، بیش از پیش، در گرو رفتار درست در همه عرصه های زندگی، از جمله عرصه اقتصادی است. در این مسیر، دولت و دولتمردان خدوم، بی تردید، می توانند الگو و پیشقدم باشند. دستگاه عظیم اجرایی و اداری ما، با کناره گیریِ قاطعانه از هزینه های بی مورد و نیز با صرفه جویی مدبرانه در هزینه های بایسته و لازم، به آرمان نهایی نظام اسلامی، که همانا شکوفایی فضای سالم اقتصادی است، دست خواهد یافت. دراین صورت، این مهم، حتی در کوتاه مدت نیز، به دست خواهد آمد و چشم انداز «زندگی سالم» را پیش چشم شهروندان جامعه اسلامی و ایرانی آشکار خواهد کرد.
به جز دولت، صدا و سیما، اصحاب رسانه و صاحبان تریبون نیز باید، با پرهیز از دامن زدن به اختلافات و با درنظرآوردن گوهر مشترک «انقلاب و اسلام»، به وحدت بیندیشند. این همنواییِ دولت و رسانه، اینک که در آستانه ماه «قدر» و «قرآن» قرار گرفته ایم، پیام قدسیت و معنویت رمضان را آشکارتر می کند. جنگ روانی بدخواهان خارجی و داخلی نظام، که اکنون خود را در قامت تحریم ها نمایانده است، در سایه همین وحدت و همنوایی، چون همیشه، به شکست می انجامد و بشارت پیروزی و رستگاری برای صابران به ارمغان می آورد.
در طلیعه ماه التجا و رجا، نام و یاد امام راحل عظیم الشأن را گرامی می داریم و برای او رحمت واسعه الهی را آرزو می کنیم. خداوندا! به یمن شرافت این ماه، دوستداران ولایت را در پناه لطف و حمایت خود بگیر و رهبر معظم انقلاب و مدیران خدمتگزار نظام اسلامی را توفیق عنایت کن. مردمان نیک نهاد این سرزمین را خیر و عافیت دنیا و آخرت عطا فرما. اسلام و مسلمانان را یاری کن و برای امت اسلامی، سرافرازی و عزت مقدر فرما. آمین یا رب العالمین.
محمدرضا مهدوی کنی
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز
 

/2727

کد خبر 229225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • mori 37 A1 ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
    8 3
    حضرت آیت الله ضمن تقدیر از جناب عالی خواهشمند است دولت مردان را به حل مشکلات مردم رهنمون فرمایید .