اشیا کمیاب از مسابقات المپیک‌ سال‌های مختلف شامل تمبرها، نامه‌ها، کتاب‌ها و برنامه‌های این رویداد ورزشی در حراج ساتبی در لندن فروخته می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، کلکسیون بازی‌های المپیک عنوان نمایشگاهی است که هفته جاری در کتابخانه بریتیش افتتاح خواهد شد و داستان آغاز المپیک از اولین بازی‌های مدرن در سال 1896 تا امروز را در قالب تمبرها، کارت پستال‌ها، نامه‌ها و برنامه‌ها روایت می‌کند.
 

کتاب‌ها و نوشته‌ها متعلق به کلکسیون کتابخانه هستند. این اشیاء و تمبرها را یک کلکسیون‌دار خصوصی که عضو انجمن کلسیونرهای المپیک به کتابخانه قرض داده است.
 

این هفته فروش خاطرات المپیک از سوی گراهام باد متخصص حراج برپا می‌شود. او اغلب برگزار کننده کلکسیون قطعات کوچک ورزشی برای المپیک است، اما به طور قطع بازی‌های المپیک لندن شانس بزرگی برای اوست.
او 600 پوستر،مدال، مشعل و چیزهایی مثل لباس‌هایی که ورزشکاران در بازی‌ها بر تن کرده‌اند، برنامه‌ها و بلیت‌های بازی‌ها را از سال 1896 گردآوری کرده است. او حتی اشیایی از بازی‌های لغو شده 1940 هلسینکی در کلکسیونش دارد.
درمیان اشیای نادر، رونوشتی از گزارش‌های رسمی در بازی‌های آنتورپ 1920 که به خاطر ورشکستکی برپاکنندگان آن هرگز منتشر نشد، نیز وجود دارد. همچنین مدال شنای جنی فلچر از سال 1912 که اولین سالی بود که زنان اجازه شنا کردن در بازی‌ها را یافتند به قیمت 40 تا 60 هزار یورو در این کلکسیون دیده می‌شود. از این سال بازی‌های المپیک و پارالمپیک کلکسیونی از پوسترهای رسمی که به شکل بسیار محدود از سوی هنرمندان درجه یک بریتانیایی چاپ شده از سوی این کلکسیونر جمع‌آوری شده است.
پوسترهای رسمی دیگر که بعضی از آن‌ها برای فروش نیستند نیز در این حراج به نمایش در می‌آیند.
تلگراف / 24 ژوئیه / ترجمه: زینب کاظم‌خواه

58244
کد خبر 230457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =