فارس نوشت:

معاون وزیر راه با بیان اینکه هتل‌های هما با ارزش پایه 6‌هزار و 531 میلیارد ریال، به همین قیمت به تأمین اجتماعی واگذار شد، گفت: ایران‌ایر مجاز است 500 میلیارد تومان از این رقم را برای خرید هواپیما اختصاص دهد.

سید حسین میرشفیع  درباره واگذاری هتل‌‌های هما، اظهار داشت: هتل‌های هما یکی از شرکت‌های ارزنده است که زمین آن بیش از هتل‌ها قیمت دارد اما چون کاربری هتل‌ها باید حفظ شود بنابراین مجموعه هتل‌ها باید با هم به فروش می‌رسید.

وی اضافه کرد: دولت نمی تواند هتل‌دار باشد و اختیارات دولت در این زمینه کم است بنابراین باید هتل‌ها به بخش خصوصی واگذار می‌شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پس از چندین بار عرضه، هتل‌های هما به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد و طبق قانون قرار است هزینه خرید این هتل‌ها در اختیار شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد تا هواپیما خریداری کنند.

میرشفیع با بیان اینکه ارزش پایه کل سهام واگذاری به ریال 6‌ هزار و 531 میلیارد ریال است، گفت: این هتل‌ها با همین قیمت توسط سازمان تأمین اجتماعی خریداری شد؛ این مورد براساس مصوبه دولت و قیمت‌گذاری پایه، به همین میزان واگذار شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس قانون بودجه، 500 میلیارد تومان از محل فروش هتل‌های هما برای خرید هواپیما در اختیار ایران ایر قرار می‌گیرد که هواپیما خریداری کند.

بنابراین گزارش مجموع گروه هتل‌های هما در سه نوبت، یک نوبت با قیمت جدید (651 میلیارد تومان) و دو نوبت با قیمت قدیم (520 میلیارد تومان) عرضه شد.

پس از عدم استقبال از خرید هتل‌های هما، واگذاری هتل‌های هما به تأمین اجتماعی بابت رد دیون در حالی از سوی هیئت واگذاری تصویب شد‌ که پیش از این چندین بار این شرکت در بازار فرابورس عرضه شد ولی متقاضی خرید نداشت بنابراین نوع واگذاری تغییر کرد.

ارزش پایه این شرکت در آخرین نوبت عرضه یعنی در 31 اردیبهشت سال جاری 653 میلیارد تومان بود ولی قیمت پایه و برخی شرایط در سه نوبت گذشته متغیر بود؛ بطور مثال زمین پارکینگ هتل‌های هما که پیش از این همراه با هتل به فروش می رسید در آخرین عرضه اعلام شد که به صورت جداگانه به فروش می‌رسد‌ در مقابل نیز خریدار اجازه استفاده از برند هتل‌های هما را نداشت ولی در عرضه آخر این اجازه استفاده از برند داده شد.

بنابراین گزارش مجموعه هتل‌های ‌هما دارای 5 هتل در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، بندرعباس و اصفهان هستند.

 

/3131

کد خبر 230587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  113 6
  این هتل های هما نیاز به یک بازسازی کامل ( ساختمانی و ساختار مالی و حقوقی و...)دارد و اگر سهامی عام نشود و در بورس عرضه نشود هیچ وقت هم درست نمی شود
 • بدون نام IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  93 1
  پس از اين به بعد آرم تامين اجتماعي رو هواپيماها ميكشند؟
 • بدون نام IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  49 4
  كجاي اصفهان هتل هما هست؟
 • بدون نام IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  142 1
  این یعنی اینکه متاسفانه بخش شبه دولتی مرتبا در حال فربه تر و بزرگتر شدن است. نگاهی به فهرست شرکتهای سازمان تامین اجتماعی و شستا بیاندازید ، خودش یک دولت به چه عظمت است که البته اصلا هم کارآ و مفید نیست چون شبه دولتی است نه خصوصی.
  • بدون نام EU ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
   12 0
   اصفهان هتل هما نداره ولی مشهد 2 تا هتل هما داره ومجموعا 5 تا توی ایران هست
 • بدون نام IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  168 3
  دولت نمیتواند هتل داری کند؟!!!برای همین هتلهای هما رو فروختید؟!!اونوقت میشه بفرمائید سازمان تامین اجتماعی که الان مالک هتلها شده وابسته به کجاست؟!!مگه تامین اجتماعی زیر مجموعه خود دولت نیست؟!پس چه فرقی میکنه؟بازم که دولت داره هتلداری میکنه فقط توسط یکی دیگه از سازمانهای زیرمجموعش!!تا حالا دست سازمان هواپیمایی بود حالا دست سازمان تامین اجتماعی!!تامین اجتماعی اگه انقدر پول داره که هتل میلیاردی میخره چرا پول بازنشسته های بدبخت رو که با این وضع گرونی کمرشون شکسته نمیده؟!!چرا طلب بیمارستانها و داروخانه ها و مطبهای شخصی پزشکان رو پرداخت نمیکنه؟!
  • کارمند تامین اجتماعی IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
   12 52
   دوست عزیز مستمری بازنشستگان بر اساس احکام آنها پرداخت می شود و همه ماهه این مبالغ به جز افزایش امسال (به علت تعلل دولت در اعلام درصد افزایش ) به مستمری بگیران پرداخت شده است.افزایش امسال نیز ظرف ماه آتی پرداخت می شود.ضمنا" طلب کلیه مراکز درمانی از سازمان هم به روز شده است. در ثانی این هتل ها از محل طلب سازمان از دولت (35 هزار میلیارد تومان ) و حداقل 130 میلیارد تومان گرانتراز قیمت واقعی به تامین اجتماعی واگذار گردیده است" در خاتمه اگر تعهدات تامین اجتماعی را می دانستید هیچ وقت نمی گفتید "اگه انقدر پول داره" فقط کافیه بدانید که در سال گذشته برای پرداخت تعهداتش چقدر وام گرفته و بسیاری از مزایای کارکنانش( از جمله خود من) را پرداخت نکرده است. و...
 • فرهاد GB ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  83 2
  کاش در مورد اینکه تامین اجتماعی چجوری این هزینه رو تامین کرده هم مینوشتید
 • بدون نام IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  67 1
  جالبه! آخه فقط هتل همای شماره 1 مشهد بالغ بر 100 میلیارد تومان ارزش داره! زمینی چند ده هزار متری در بهترین منطقه مشهد واقع در خیابان احمدآباد
 • یوسف IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  65 1
  با پول مردم چه کارها که نمی کنند.
 • بدون نام MY ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  59 1
  مگه تامین اجنماعی زیر مجموعه دولت نیست؟
 • مجید IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  59 0
  تامین اجتماعی.یک سازمان رفاهی.تبدیل شده به بزرگترین قول اقتصادی ایران.جالبه که از شرکت ملی نفت پولدارتره
 • 555 US ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  34 2
  دولت دیده مشتری نداره این هتلها را بابت طلب تامین اجتماعی بهش داده
 • بدون نام IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  43 4
  زمانی که میخواهند 100 هزار تومان به حقوق بازنشسته تامین اجتماعی اضافه کنند هئیت امناء مخالفت میکند که پول نداریم !!! حالا ببنید چطوری سرمایه صندوق که مال کارگران است را به باد فنا می دهند که هیچ سودی ندارد
 • بدون نام JO ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  61 1
  به قول یکی از دوستان اینها خصوصی سازی نیست بلکه اختصاصی سازی است.
 • سعید IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  6 12
  تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان عمومی غیر دولتی محسوب میشه که درآمد هاش از حق بیمه های که دریافت میکنه تامین میشه ضمناً این مجموعه هتلهاجزءبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده و اگر تامین اجتماعی نتونه سرمایه گذاری درستی داشته باشه باید نگران بود چون نتونسته از حق صاحبان اصلیش خوب صیانت کنه وصاحبان اصلیش خود بیمه شده ها هستند
 • بهزاد IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  40 0
  هتل همای شیراز هم در بهترین نقطه شهر هست.5 دقیقه تا باغ ارم! ارزش زمینش خیلی بالاست! اونوقت این آقای کارشناس کی بوده؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  30 0
  آقا جان مگه تامین اجتماعی سازمان خصوصی هستش؟؟؟؟؟ ماشااله هر روز یه خبر محیر العقول می شنویم
 • یک قطره از هزاران MY ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  40 0
  فقط خواستم بپرسم الان جناب مرتضوی رئیس سازمان تامین اجتماعی هست.نع؟!
 • بدون نام IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  21 0
  قیمت زمین متری چند زمینش بفروشن کلی میشه700 ملیاریاد مفت چرت میگن کارخانها رو میفروختند میگفتن که کارخانه رو تعطیل کردند زمیناشم کم کم میفروشند
 • بدون نام GB ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۴
  25 3
  جالبه بدانيد كه سازمان تامين اجتماعي بيشترين سهام را در بهترين بنگاه هاي كسب و كار كشور دارد، اما ميزان سرمايه سازمان با ميزان سرويس دهي آن سازمان برابر است؟
 • بازنشسته IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۸
  0 3
  چرا هتل هاروبقول خودتون کران تر خریدید؟حتما موقع معامله اقایان هییت امنا تشریف نداشتن .اقای مرتضوی شما متولی ما هستید چرا بدادما نمیرسی...