۰ نفر
۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۰

نماینده کشورمان در سازمان همکاری های اسلامی معتقد است که سکوت رسانه های غربی درقبال جنایت علیه اقلیت مسلمان برمه عمدی است.

حمیدرضا دهقانی پوده، در گفتگو با خبرآنلاین می گوید : به نظر می رسد آنچه در میانمار در حال وقوع است، جنایت علیه بشریت و یک نسل کشی آشکار باشد که در رسانه های جهانی مورد توجه قرار نگرفته است. این امر می تواند ناشی از یک عمد باشد.
این دیپلمات کشورمان در توضیح ادعای خود می گوید : کشورهای قدرتمند جهان به عنوان جامعه جهانی تمام توان خود از جمله توان رسانه ای را برای بزرگنمایی سایر بحران ها بکار می گیرند و تحولاتی که منافع آنها را کمتر تأمین می کند، از اهمیت ساقط و نادیده می گیرند. مجامع جهانی و بین المللی نیز کمتر به وظایف خود در این رابطه می پردازند و آنها هم به دلایل مختلف این موضوع را در دستور کار خود نداده اند و این سکوت و بی توجهی باعث شده که دولت میانمار و برخی قبائل ساکن در این کشور، رفتار غیرانسانی را با مسلمانان روهنگیا در پیش گیرند که با هیچ یک از معیارهای حقوق بشری تطابق ندارد.
متن کامل گفتگوی خبرآنلاین با نماینده ایران در سازمان همکاری های اسلامی را اینجا بخوانید
49261

کد خبر 230892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۶
  16 16
  به نظر من رسانه های خودمان نیز کمی از رسانه های غرب ندارند همه دنبال منافع خودشان هستند من چند روزه دچار دپرس شدم و از اینکه توانایی کمک به این کودکان و انسانها ندارم احساس شرم می نمایم و به خود می گویم که انسان نیستم
  • بدون نام IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۶
   7 16
   رسانه های ما هم به موقع سکوت می کنند.