سفارت ایران ادعای یک روزنامه ترکیه را تکذیب کرد.

به گزارش خبرآنلاین واحد مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنكارا در پی چاپ مطلبی در روزنامه آكشام تركیه و طرح ادعای آموزش به نیروهای تروریستی 'پ.ك.ك' در خاك ایران برای خرابكاری در آن كشور ، یادداشت اعتراض آمیزی برای مدیر مسئول این روزنامه ارسال كرد.
در نسخه ای از این یاداشت آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنكارا ادعای روزنامه آكشام مبنی بر آموزش نیروهای پ.ك.ك در خاك خود را غیرواقعی و دروغ می داند.
دو كشور ایران و تركیه در زمینه امنیتی و مبارزه با گروه های تروریستی همكاری های قابل توجهی دارند. جمهوری اسلامی ایران هرگز اجازه نداده و نخواهد داد تا از خاك این كشور اقدامی علیه دولت و ملت تركیه صورت گیرد.
در این یاد داشت تاكید شد كه جمهوری اسلامی ایران همواره قربانی تروریسم بوده و در این راه بیش از 17 هزار شهید داده است. دخالت در امور كشورهای دیگر و مشروعیت بخشیدن به فعالیت های تروریستی هیچ جایی در دكترین سیاست خارجی ایران نداشته و ما همواره از هرگونه فعالیت جمعی برای مقابله با فعالیت های تروریستی حمایت و استقبال می كنیم.
در این یاد داشت تصریح شد كه انتشار اینگونه مطالب بی اساس به جز تشویش افكار عمومی و ایجاد جو بدبینی فایده ای نداشته و به ضرر منافع ملی دو كشور بوده و در راستای تلاش های برخی قدرتهای خارجی در جهت ایجاد شعله های دشمنی و اختلاف در منطقه می باشد.
2727

کد خبر 232578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۲
  10 12
  پ. ک. ک مگر تازه کار است که نیاز به اموزش ایران داتشته باشد ؟چه دلخوشی ایران از اینگونه گروهها دارد.ترکها در قضیه سوریه همه کاری انجام دادند حالا کم اوردند موندن گردن که بندازن خرابکاریهایشان را.
 • بدون نام IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۲
  10 15
  با اون دلارها هنگفتی که از آل سعودی گرفته و می گیره طبیعی از این حرفهای بد در مورد ما بزنه
 • بدون نام IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۲
  11 18
  ترکیه با پناه دادن به طارق الهاشمی نشان داده که نه تنها در سدد مبارزه با تروریست ها نیست بلکه در صورت امکان از آنها حمایت نیز می کند. بنابراین کشورهای هماسیه ترکیه نیز لزومی ندارد که به اینگونه مسائل در خصوص ترکیه پایبند باشند.