ایسنا نوشت:

تهران، گيلان، اصفهان، سمنان و قم پنج استاني هستند كه براساس بررسي‌هاي صورت گرفته بالاترين ضريب نفوذ اينترنت در سال 1390 را به خود اختصاص داده‌اند.

در سال گذشته استان تهران با داشتن هشت ميليون و 859 هزار كاربر بالاترين ضريب نفوذ اينترنت كشور را از آن خود كرده و با نفوذ 60 درصدي در صدر جدول قرار گرفته است.

استان گيلان نيز با ضريب نفوذ 54 درصد در رده‌ي دوم قرار گرفته و پس از آن اصفهان و سمنان به‌طور مشترك با نفوذ 52 درصدي اينترنت سومين استان‌هاي پرنفوذ كشور بوده‌اند. هم‌چنين استان قم و سمنان نيز با ضريب نفوذ 50 درصدي چهارمين رده جدول پرنفوذ‌هاي اينترنتي را از آن خود كرده‌اند.

استان‌هاي بوشهر با 48، خوزستان 46، يزد 47، آذربايجان شرقي 44، خراسان رضوي 45، هرمزگان 42 درصد ديگر استان‌هاي پرنفوذ كشور بوده‌اند. بنابر آمار منتشر شده در سايت مركز "متما"، استان‌هاي كهكيلويه و بوير‌احمد با 22 درصد، خراسان جنوبي 29 درصد، كردستان و كرمان 30 درصد، لرستان 31 درصد، آذربايجان غربي 32 درصد، كرمانشاه 34 درصد، اردبيل 35 درصد، استان مركزي 37 درصد، ايلام و همدان 36 درصد، استان‌هايي بوده‌اند كه كمترين ضريب نفوذ را به خود اختصاص داده‌اند.

در آمار‌هاي منتشر شده وضعيت استان البرز حالت نامشخصي دارد و براي آن ضريب نفوذ صفر اعلام شده است كه به نظر مي‌رسد اين استان همراه با استان تهران مورد بررسي قرار گرفته باشد و آمار تفكيكي آن در دست نباشد. بنا به گفته‌ي وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات در حال حاضر، ضريب نفوذ اينترنت در كشور به 46.9 درصد رسيده است.

2121

کد خبر 232898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
  7 0
  وقتی پیکان و پراید ماشین شد ما هم اقتصاد 17 شدیم به این هم میگن اینترنت
 • بدون نام IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
  5 0
  اینترنت کجا بود اقا ما یه ای دی اس ال از مخابرات گرفتیم دایما قطع جاییم نیست بهش مراجعه کنیم
 • محسن EU ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
  1 0
  پس ما فارسيا كجاييم ! ؟:(