شاخص آنلاین نوشت:

براساس اظهارات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، این شهر پایین ترین میزان استفاده غیر مجاز از برق در میان کلانشهرهای کشور را داراست.
علی اکبر برقی مقدم افزود: با توجه به تعداد مشترکان برق تبریز که بیش از 730 هزار مشترک است، تنها 0.23 درصد استفاده غیر مجاز از انرژی برق در این شهر وجود دارد.
وی اقدام های پیشگیرانه را مهمترین گام در پاکسازی انشعاب های غیر مجاز عنوان و تشریح کرد: اقدام های مهمی از سال 1382 شامل اجرای طرح های نیرو رسانی برای مناطق فاقد شبکه به تعداد 320 پروژه، جمع آوری انشعاب های غیر مجاز و واگذاری انشعاب به تعداد 10150 متقاضی، واگذاری انشعاب اقساطی به مناطق محروم و حاشیه نشین به میزان 4000 مورد عملی شده است.
وی ادامه داد: رفع حریم خطوط فشار قوی در کل منطقه خلیل آباد و واگذاری انشعاب برای 300 متقاضی از دیگر اقدام های برق تبریز در راستای مقابله با انشعاب غیر مجاز بوده که در کنار آن تلاش شده است تا با استفاده از کابل خودنگهدار به طول 5000 متر، اقدام های قضایی و فرهنگی از طریق رسانه های گروهی، آمار استفاده غیر مجاز به حداقل برسد.
برقی مقدم علل شیوع انشعاب های غیرمجاز در برخی مناطق کلانشهر تبریز را عدم امکان اجرای پروژه های نیرو رسانی به برخی از مناطق به دلیل وجود قوانین شهرداری و ماده 8 منع واگذاری انشعاب، صدور پروانه احداث ساختمان بدون هماهنگی با شرکت توزیع نیروی برق تبریز و عدم کنترل شهرداری ها در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز برشمرد.
وی تصریح کرد: در مناطق روستایی نیز ساخت و سازهای ساختمانی در مناطق خارج از محدوده طرح هادی روستایی و عدم صدور مجوز از طرف دهیاری و بنیاد مسکن و شهرسازی از دلایل عمده استفاده غیر مجاز از برق است.

/22231 

کد خبر 236105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۵
  7 4
  تبریز شهر اولین ها...
 • متولد ماه مهر IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۶
  2 1
  به این میگن مدیریت کارامد و خردمندانه