تعطیلی مدارس در روزهای پنج شنبه یکی از موضوعات بحث بر انگیز چه در بین خانواده ها و دانش آموزان وچه در بین معلمین و فر هنگیان شده است

وهنوز بسیاری از دانش آموزان نسبت به تعطیلی روزهای پنج شنبه در سال جدید تحصیلی بالاتکلیفند برای مثال علی از همدان و کامران از بندر عباس برای خبر آنلاین نوشتند آیا دوره راهنمایی و دبیرستان در روزپنج شنبه تعطیل خواهد بود یا خیر؟
واما نوید دبیر کل شورای عالی آموزش در پاسخ به سوالات مطرح شده گفت:ما در مصوباتمان چیزی به اسم تعطیلی نداریم و این مسئله با عنوان ساماندهی زمان آموزش مطرح شده است به این معنا که در روز پنج شنبه همه فعالیت ها لزوما نباید درسی باشد و دانش آموزان می توانند فعالیت غیر درسی داشته باشند حتی این فعالیت می تواند در جمع خانواده باشد برای همین ما قصد داریم در جلسات انجمن اولیا و مربیان آموزش های لازم را برای ارتقا سطح تربیت وآموزش های غیر درسی به والدین بدهیم نوید در ادامه گفت:تعلیم و تربیت تنها در کلاس درس خلاصه نمی شود و می تواند در حیاط مدرسه و حتی در جمع خانواده باشد البته به شرط آن که این زمان درست مدیریت شود .

ادهم در نهایت در مورد بحث تعطیلی پنجشنبه های دبیرستان اظهار نظری نکرد و آن را به عهده مدارس گذاشت که چگونه آن را ساماندهی کنند .
45236
 

کد خبر 241827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • داود IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  3 2
  سلام، موضوع تعطیلی مدارس و آموزشگاه ها در روز پنجشنبه ها یکی از موضوعات بسیار خوبی بود که اتفاق افتادو امیدوارم که همچنان ادامه یابد، چون خانواده ها بیشتر می توانند درکنار هم باشند.
 • تپش زندگی US ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  2 0
  خب حالا مدارس دو شیفته که تتعدادشون هم نسبتا توی هر شهر زیاده چی می شن؟!
 • یک معلم IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  2 1
  ما فرهنگیان هم ناراضی هستسم و خانواده ها هم همینطور. فشار زیادی به بچه ها می آد. عملاً کلاس 12.30 تا 2 یک زنگ تفریح است چون دانش آموز دیگر کشش به درس در آن ساعت را با توجه به خستگی کلاسهای قبلی ندارد. حالا سوال اول 1. همه طرفها ناراضی اند کی این وسط راضی است؟ 2. آقای وزیر همیشه میگه کارها کارشناسی شده است... در حالی که یک طرح باید 3 تا 5 سال مرحله آزمایشی در مناطق محدودی طی کند. حال شما قضاوت کنید این طرحها کی کارشناسی شده؟
 • اکبر IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  2 2
  تعطیلی مدارس روزپنج شنبه ها کاربسیارخوبی است,که اینکاردرکشورهای پیشرفته ازسالهای قبل انجام گرفته است,به جهت تعطیلی مدارس در پنج شنبه ,والدین خصوصا پدرها بهتروبیشترمیتواننددرکنارفرزندانشان باشندو حسرت بدل درکنارفرزندان نباشند,چراکه والدین علی الخصوص پدران,درطول روزهای هفته وقت ندارندتا با بچه ها یشان باشندوبه دردل هایشان گوش کنند,پنج شنبه وجمعه باعث میشودکه والدین علاوه براینکه به کارهای عقب افتاده خویش رسیدگی کنند,وقتی هم برای فرزندان خودداشته باشند,بخداقسم فردی ازوالدین دانش آموزان وتحصیلات عالیه دارم وکاری به سیاست ندارم ,مطالبم ازروی دلسوزی میباشدکه عموم مردم ازنمایندگانشان میخواهندکه پنج شنبه هاتعطیل باشد.
 • بدون نام IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  1 0
  برای حل مشکل دبیران مازاد راهنمایی درس های کلاس 6 را تفکیک نمایید و درس را به دبیران متخصص هررشته واگذار نمایید مثال درس ادبیات را دبیر ادبیات درس ریاضی را دبیر ریاضی و............. تدریس کند دراین صورت مشکل مازاددبیران راهنمایی وکمبود و عدم تخصص معلم کلاس 6 حل خواهد شد
 • س IR ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
  1 1
  با سلام مادر مدرسه رهنمایی بانو واعظ طبسی در مشهد درس می خوانیم وبنیادرضوی حاضر نیست ما را پنج شنبه ها تعطیل نماید باور کنید خسته شدیم همه کشور مدارس تعطیل است ما باید برویم مدرسه آیا باید برای تعطیلی پنج شنبه بایدمدرسه مان را عوض کنیم