موضوع دانشگاه های تک جنسیتی و اخراج اساتید سکولار از مواردی بود که امروز وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست رؤسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشوربه آن اشاره کرد.

زهرا تالانی: کامران دانشجو از تاسیس دانشگاه های تک جنسیتی حمایت کرد و گفت: ما از راه اندازی دانشگاه های تک جنسیتی و دانشگاه هایی برای دختران یا پسران استقبال می کنیم و قائل به این هستیم که فضا برای هر کدام از این دانشگاه ها که فراهم بود، باید دانشگاه تک جنسیتی راه اندازی شود.

او گفت: خوشبختانه دانشگاه های استان های البرز و سمنان از راه اندازی دانشگاه تک جنسیتی استقبال کرده اند که این موضوع خواست مسئولان استان یا مردم برای تاسیس این دسته از دانشگاه ها است.

دانشجو با تاکید بر اینکه در هر استان یا شهری امکان راه اندازی دانشگاه تک جنسیتی باشد باید این راه اندازی شود افزود: دانشگاه هایی برای دختران یا پسران خواسته همه است و باید به این موضوع اهمیت داد و هم اکنون برخی دانشگاه ها از جمله، نهاوند، کوثر و کاشان در حوزه های تک جنسیتی راه اندازی شده اند و 8 دانشکده دخترانه به صورت اقماری فعال هستند.

وزیر علوم با بیان اینکه برخی رسانه های داخلی و غربی دانشگاه های تک جنسینی را بزرگنمایی می کنند، گفت: حالا که ما داریم دانشگاه های تک جنسینی را تاسیس می کنیم رسانه های غربی هر چه می خواهند داد بزنند، از دید آنها ما کفر می گوییم، حتی برخی رسانه ها تیترهایی می زنند که به نظر من از غربی ها هم بدتر است و من به این دسته از رسانه ها می گویم هر چقدر خود را بکشید که ما در آن فضا حرکت کنیم، اما این اتفاق نمی افتد.

دانشجو گفت: ما در فضایی حرکت می کنیم که دین برای ما ترسیم کرده است و هر چقدر بیشتر عصبانی شوند و داد بزند ما بیشتر خوشحال می شویم و بیشتر می فهمیم حرفمان حق است هر چند به دنبال عصبانی کردن آنان نیستیم.


رتبه بندی بین اللملی مردود است
دانشجودرباره شاخص های رتبه بندی های بین المللی گفت: من این رتبه بندیها که در سطح بین اللمل می شود را قبول ندارم و رتبه بندی هایی که در داخل کشور برای دانشگاه صورت می گیرد براساس شاخص هایی است که رؤسای دانشگاه ها به آن تاکید دارند.


هر قدر دوست دارید هیات علمی جذب کنید
وزیر علوم درباره نحوه پذیرش هیات علمی دانشگاهها گفت:رؤسای دانشگاه ها باید هرقدر هیئت علمی نیاز دارند را جذب کنند و ما هم ردیف می دهیم. برخی دانشگاه ها گله می کنند که در پرداخت حقوق هیئت علمی ها مشکل وجود دارد در حالی که نگران این موضوع نباشید، زیرا پول آن می رسد.

وی ادامه داد: برخی گروه های آموزشی بهانه می آورند که این هیئت علمی 5 مقاله ISI ندارد که تمام اینها همه قل و زنجیرهای بیخود است و باید برداشته شود اما باید مراقب بود که اساتید سکولار در دانشگاهها و هیات علمی وارد نشوند که حکمشان اخراج است. 

47232

کد خبر 242215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دانشجوي دانشگاه سمنان IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
  67 0
  والله كسي از ما سوال نكرد!
  • یوسف IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
   12 1
   آقای دانشجو خو اهشمند است در جذب دانشجو برای تمام رشته ها که بازار کار ندارد و فعلا نخواهند داشت فکر بکنید و این نمی شود مگر با ایجاد محدودیت در جذب و جمع کردن این دانشگاههای بدون کنکور و سایر موارد که بنظر می رسد چاره ای برای این کارتان بیندیشید در کنار سایر افکار دینی قابل قبول که اساس کار خواهد بود و این تغییر جنسیتها و ... و جدا کردن بسرها از دخترها که به نظر می رسد در آینده برابر تجربیات بدست آمده انفجار و شدت عمل این کار به مراتب بدتر از حالت فعلی خواهد بود کاری از بیش نخواهدبرد دانشجوی رشته حقوق
 • حسن IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
  57 2
  اون موقع که دختر و پسر باهم مختلط بودند ازدواج بشدت کم بود الان که بینشون دیوار بکشن فکر کنم به صفر برسه
 • استاد اخراجي IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
  45 2
  "دانشجودرباره شاخص های رتبه بندی های بین المللی گفت: من این رتبه بندیها که در سطح بین اللمل می شود را قبول ندارم و رتبه بندی هایی که در داخل کشور برای دانشگاه صورت می گیرد براساس شاخص هایی است که رؤسای دانشگاه ها به آن تاکید دارند." خوشمان آمد....
 • احمد بیطرف IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
  55 0
  این آخرشو متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدید آقای دکتر!!!! دانشجو! مقاله ISI همه جای دنیا ملاک جذب استاد و بورسیه تحصیلیه و اینجا قل و زنجیر اضافی! جالبه واقعا!
 • بدون نام IR ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۱
  27 0
  پس چرا امام خمینی مخالف بود؟
 • فارغ التحصیل رشته مهندسی مدیریت اجرایی IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۱
  9 1
  آقای وزیر شما که اینقد نکته سنج هستید خواهشا یه فکری هم برای استخدامی رشته مهندسی مدیریت اجرایی بکنید که فک کنم جزو تنها رشته هایی است که فقط تو دانشگاه پیام نور تدریس میشه و به گواه خیلی ها رشته ی پرمحتواییه. ضمنا باید فارغ التحصیلان کارشناسی این رشته آزمون ارشد برق مکانیک یا صنایع بدن .که جفای بسیاری در حق این عزیزان است. لطفا رسیدگی فرمایید