محمدرضا رئوف شیبانی، سفیر کشورمان در سوریه در دیدار با اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه آخرین وضعیت تحولات سوریه در سایه پیشنهاد آتش‌بس عید قربان را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش خبرآنلاين، سفیر ایران در دمشق در این دیدار با اشاره مجدد به موضع حمایتی کشورمان از پیشنهاد اخضر ابراهیمی، اقدامات صورت گرفته از سوی ایران برای موفق شدن این پیشنهاد را به اطلاع اخضر ابراهیمی رساند.

نماینده سازمان ملل نیز گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده و مواضع اتخاذ شده درباره پذیرش و استقبال پیشنهاد آتش بس را به اطلاع سفیر کشورمان رساند.

او با اشاره به سفر اخیرش به تهران و دیدار با مسوولان کشورمان، خرسندی خود را از نتایج سفر به‌ویژه شکل‌گیری اولیه پیشنهاد آتش‌بس را ابراز کرد.

سفیر کشورمان در پایان این دیدار در مصاحبه با خبرنگاران مستقر در هتل محل اقامت اخضر ابراهیمی، اظهار کرد: ایران از پیشنهاد اخضر ابراهیمی در رابطه با آتش بس در ایام عید قربان حمایت کرده و مجدداً در این دیدار بر موضع حمایتی خودمان تاکید کردیم. در حقیقت پیشنهاد اخضر ابراهیمی یک فکر مشترک ایرانی با نماینده سازمان ملل بود که از سوی جهات منطقه‌یی و بین‌المللی مورد حمایت قرار گرفت. در این جهت برای موفقیت این پیشنهاد هم تماس‌های فشرده‌ای با جهات مختلف برقرار کرده‌ایم.

سفیر کشورمان در مورد نحوه برخورد دولت سوریه گفت: ارزیابی ما این است که سوریه با نظر مثبت این پیشنهاد را مورد بررسی قرار خواهد داد. و ما هم با مسوولان سوری برای حمایت از پیشنهاد اخضر ابراهیمی در تماس بوده‌ایم. مهم این است که گروه‌های مسلح به این قناعت برسند که ویرانی کشورشان به مصلحت خودشان و مردم سوریه نیست.

 

/2727

کد خبر 253306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =