رییس مجلس گزارش اخیر گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران را نوعی خوش رقصی دبیرکل این سازمان برای آمریکا دانست.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به بیانیه اخیر گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، افزود: این گزارش هیچ سنخیتی با مبانی سازمان ملل در حفظ حقوق انسانی و احترام به تکثر فرهنگ‌ها ندارد، برعکس نوعی از یاغی‌گری بین‌المللی را ترویج و تثبیت می کند.

وی با اشاره به اینکه این گزارش، مجلس شورای اسلامی را متهم به نقض حقوق بشر و مانع تراشی برای اجرای تعهدات حقوق بشری نموده است، تصریح کرد: لایحه مجازات اسلامی که در مجلس تصویب شده است و قوانین تنظیم فضای مجازی و مبارزه با جرائم رایانه‌ای در این گزارش ذکر شده است. مهمتر از آن، اعلام شده که توهین به انبیاء و مقدسات و پخش مطالب کفرآمیر جرمی تلقی نمی‌شود! که پیگرد قانونی داشته باشد.!

اهم صحبت‌های رییس مجلس را در ادامه بخوانید:
*مایه تاسف است که سازمان ملل به جایی رسیده است که گزارشگر آن قانون مجازات اسلامی را امری پنداشته که مخل حقوق بشر است. مشکل اصلی جهان امروز در همین نگاه و رویه‌های دوگانه است.
*مگر سازمان ملل براساس مبانی خویش احترام به فرهنگ‌ها را دنبال نمی کند؟ و مگر قرار است ملت ایران که مفتخر به پذیرش آیین محمدی است، قوانین مربوط به فرهنگ دیگران را به عنوان سبک زندگی خویش بپذیرید؟ لابد توقع دارید وحشی گری مدرن امروز غرب در همجنس‌بازی را به صورت قانون درآوریم.
*آقای دبیرکل! نمایندگان ملت مفتخر هستند که قانون مجازات جرائم در کشور را بر اساس قرآن و سنت تنظیم نموده‌اند و ملت ایران مفتخر است که در مقابل وحشی گری و لاابالی گری فرهنگی دنیای غرب در توهین به انبیا، یک صدا فریاد برآورده اند. ما در این راه حاضریم همه هستی خود را بدهیم ولی در برابر این ظلم عظیم به ساحت مقدس نبوی ایستادگی می کنیم.
*اگر صد هزار بار هم گزارشگر بی‌توجه شما چنین گزارش‌هایی تهیه کند به اندازه ارزنی در اراده ملت و نمایندگان آنان تاثیری نخواهد گذاشت و ما مصمم هستیم در برابر این ظلم و توهین بی سابقه به ساحت پیامبر اعظم محمد مصطفی (ص) به مبارزه خود ادامه دهیم.

*آقای دبیرکل! ممکن است به خاطر نفوذ آمریکا موفق شوید چند صباحی از این گزارش‌ها در فضای بین المللی پراکنده نمایید اما مطمئن باشید اساس سازمان ملل را متزلزل کرده‌اید و با رقص سیاسی خود، هویت سازمان ملل را به سخره گرفته اید. شما باید به فرهنگ‌های مختلف احترام بگذارید، نه اینکه با این گزارشات قصد کنید که فرهنگ‌ها را در فرهنگ مبتذل و بی سامان غرب بی فروغ کنید.
*مجلس شورای اسلامی به سازمان ملل هشدار می دهد به جای بازی‌های سیاسی پیرامون حقوق بشر به دنبال احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطین باشد که چند دهه زیر بار شدیدترین و خشن ترین سلطه یاغی قرار گرفته است.
 29220

کد خبر 253389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
    3 11
    اگه بلد نبود برقصه که دبیر کل سازمان ملل نمیشد