ایسنا نوشت:

رییس شورای فرهنگی- اجتماعی زنان گفت: اگر مهریه‌ به تناسب توان مالی مرد تعیین شود، او می‌تواند آن را بتدریج به زن بپردازد و این کار باعث می‌شود که به مرد فشارمالی وارد نشود علاوه بر آن می‌توان مهریه را از طریق سهام سرمایه گذاری کرد.
 کبری خزعلی  افزود: ازطریق سهام سرمایه گذاری به ارزش مهریه افزوده می‌شود و بهتر از پس انداز آن در بانک و تبدیل مهریه به زیور آلات است.
 وی در ادامه تاکید کرد:‌ برای دستیابی به این هدف باید فرهنگ سازی شود. براساس یک فرهنگ غلط عده‌ای از زنان با درخواست مهریه‌های نجومی فقط به فکر اصل مهریه هستند، این در حالیست که می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری مهریه‌هایی که بر اساس شرایط واقعی تعیین شده‌اند زمینه اشتغال جوانان در کارخانه‌ها و شرکت‌ها را فراهم کرد.
 

مهریه به قهریه تبدیل شده است
رییس شورای فرهنگی- اجتماعی زنان با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر مهریه به قهریه تبدیل شده است، گفت: هنگام بروز مشکل در زندگی مشترک از آن به عنوان حربه‌ای برای زور آزمایی استفاده می‌شود؛ اما این کارغلط است.
 خزعلی در پایان تاکید کرد: مهریه نباید جایگاه اقتصادی صرف پیدا کند و حربه‌ای برای برنامه ریزی اختلافها و کشاندن آن به دادگاه‌ها شود،چراکه مهریه یک هدیه از سوی شوهر به زن است. اگر بر اساس فرهنگ اسلامی مهریه تعیین شود، رقمهای نجومی پیدا نمی‌کند.
 

4545

کد خبر 253832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سپیده US ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۵
  1 0
  به جای اینکه ببینن مشکل چیه که مهریه به قهریه تبدیل شده هی می شینن نصیحت می کنن! خوب برید قانون رو درست کنید بابا!
 • بدون نام IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۵
  1 1
  مگه با این تورم پولی میمونه که بخواهیم پس انداز کنیم این ایده فقط واسه بانک خوبه
 • بدون نام IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۵
  0 1
  هنوز خانم های ایرانی اطلاعاتی در مورد سهام و شرکتهای که می توانند در آنها سرمایه گذاری کنند ندارند حتی امتیازات یک شرکت بورسی را به یک شرکتی که بیرون بورس است نمی دانند؟ نمی دانند که بورس از حقوق اینها در شرکتها حمایت می کند و خیلی از مسائل دیگر
 • بدون نام IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۵
  0 1
  اینم راهی است برای جذب سرمایه.
 • بدون نام IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۶
  1 1
  این دیگه آخرش بود از باحالی!