آکادمی علوم و هنرهای سینمایی از معرفی 21 فیلم برای رقابت در بخش بهترین فیلم بلند انیمیشن هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، برابر با قوانین آکادمی از آنجا که بیش از 16 فیلم برای حضور در این بخش معرفی شده‌اند، آکادمی می‌تواند در نهایت پنج فیلم را نامزد اسکار کند.
 

از سال 2001 که بخش اسکار فیلم بلند انیمیشن راه‌اندازی شد تنها سه بار - 2002‌، 2009 و 2012 - تعداد نامزدهای نهایی بخش فیلم بلند انیمیشن، پنج فیلم بوده است.
 

در میان فیلم‌هایی که امسال به آکادمی معرفی‌ شده‌اند، بعضی تولید استودیوهای مهم هستند، مانند «شجاع» استودیو پیکسار، «فرانکن‌وینی» و «Wreck-It Ralph» از دیزنی، «ماداگاسکار 3: تحت تعقیب در اروپا» و «طلوع نگهبانان» از دریم ورکس انیمیشن، «عصر یخ: رانش قاره‌ای» از فاکس و بلو اسکای استودیوز، «لوراکس دکتر سوس» از یونیورسال و ایلومینیشن اینترتینمنت، «هتل ترانسیلوانیا»  سونی انیمیشن و «پارانورمن» از فوکس فیچرز و لایکا.
 

همچنین در میان این فیلم‌ها تعدادی فیلم مستقل و غیرانگلیسی‌زبان هم دیده می‌شود. به عنوان مثال «زرافه» فیلمی فرانسوی درباره پسری جوان است که از دست تاجران برده می‌گریزد و با یک زرافه دوست می‌شود.
  

اعضاء شاخه فیلم‌های کوتاه و بلند انیمیشن آکادمی، فیلم‌های ارائه شده را برابر با قوانین این بخش بررسی می‌کنند و در نهایت به هر یک از آن‌ها بین شش تا 10 امتیاز می‌دهند.
 

فیلم‌هایی که متوسط  7.5 امتیاز را کسب کنند نامزد اسکار می‌شوند که اسامی آن‌ها 10 ژانویه 2013 (21 دی‌ماه) همراه نامزدان دیگر بخش‌های جوایز اسکار اعلام خواهد شد.
 

برابر با یکی از قوانین «بیشتر شخصیت‌های اصلی باید انیمیشن باشند و استفاده از انیمیشن نباید کمتر از 75 درصد مدت زمان فیلم باشد.» برابر با یکی دیگر از قوانین، «موشن کپچر» به تنهایی یک تکنیک انیمیشن نیست و فیلم‌های انیمیشن باید فریم به فریم خلق شود.

فیلم‌های ارائه‌شده باید تا پیش از پایان سال 2012 در منطقه لس آنجلس به نمایش درآمده باشند، در این صورت می‌توانند در دیگر بخش‌های اسکار هم رقابت کنند. تعدادی از فیلم‌های معرفی شده هنوز در لس آنجلس روی پرده نرفته‌اند.
 

اسامی 21 فیلم ارائه شده برای حضور در بخش بهترین فیلم بلند انیمیشن جوایز اسکار 2013 به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:
 

«ماجراهایی در زامبزیا»، «شجاع»، «Delhi Safari»، «لوراکس دکتر سوس»، «فرانکن‌وینی»، «From Up on Poppy Hill»، «Hey Krishna»، «هتل ترانسیلوانیا»، «عصر یخ: رانش قاره‌ای»، «زندگی‌نامه شخصی یک دروغگو: داستان غیرواقعی گراهام چاپمنِ مانتی پایتن»، «ماداگاسکار 3: تحت تعقیب در اروپا»، «قوانین رازورزانه»، «نقاشی»، «پارانورمن»، «دزدان دریایی! گروه ناجورها»، «گربه خاخام»، «طلوع نگهبانان»، «راز بال‌ها»، «کریسمس والتر و تاندوری»، «Wreck-It Ralph» و «زرافه».
 

هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار 24 فوریه (دوشنبه هفتم اسفند به وقت ایران) در هالیوود اند هایلند سنتر در لس آنجلس برگزار می‌شود.
 

پارسال «رنگو» به کارگردانی گور وربینسکی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد.
 

هالیوود ریپورتر / 2 نوامبر / ترجمه: علی افتخاری

5858  
 

کد خبر 255576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =