مدارس ایتالیایی از سال آینده تحصیلی کتاب های دیجیتالی را جایگزین کتاب های کاغذی می کنند.<BR>

ایرنا نوشت: براساس اصلاحات آموزشی دولت ایتالیا، مدارس این کشور از سال تحصیلی آینده موظف می شوند تا از کتاب های دیجیتالی بجای کاغذی استفاده کنند. بدین ترتیب مدارس ایتالیایی خود را آماده انقلاب و تحول جدیدی در سیستم تحصیلی می کنند و کتاب های درسی دیجیتالی از سال جدید وارد مدارس می شوند.

هدف از این اقدام صرفه جویی در خرید کتاب های پرهزینه مدارس و همچنین ایجاد یک روش تحصیلی جدید برای جوانانی است که پس از ورود به دوره متوسطه، آشنایی با سیستم های دیجیتالی را دارند و در کارکردن با رایانه و ˈتابلت هاˈ مهارت دارند.

یک منبع از آموزش و پرورش ایتالیا با تایید این خبر، به ایرنا گفت که این تحول جدید به معنی کنار گذاشتن کامل کتاب های کاغذی نیست.

وی گفت که با استفاده از سیستم دیجیتالی تلاش براین است که از حجم کتاب های کاغذی کاسته شود.

در ایتالیا خانواده ها و انجمن های دفاع از مصرف کنندگان همواره از هزینه گران کتاب های تحصیلی شکایت داشته و آنرا ˈمکیدن خون مردم ˈ توصیف می کنند.

سالانه 649 میلیون یورو صرف خرید کتاب های درسی در ایتالیا می شود که حدود 20 درصد تمام بازار کتاب در این کشور است.

بدین ترتیب از سال آینده تحصیلی دبیرستان ها باید از کتاب های کاملا دیجیتالی استفاده کنند و حتی معلم ها نیز باید خود را به مقررات جدید وفق داده و می توانند جزوات، تمرینات، تحقیقات و مطالب خود را نیز از طریق دیجیتالی به دانش اموزان بفروشند.

خانواده های کم بضاعت نیز می توانند از کمک های دولتی برای خرید این ابزار دیجیتالی بهره ببرند.

6060

کد خبر 255593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۳
  16 0
  اونوقت تو این مملکت تعرفه کاغذ صفر میشه ولی تعرفه واردات کامپیوتر و قطعات کامپیوتری و لپتاپ و تبلت باید با دلار 4000 تومنی وارد بشه که یه کالای لوکس بشه و من دانشجو و محقق نتونم بخرمش چه برسه به دانش اموز!!! چی داره به سر این مملکت میاد
  • بدون نام IR ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۴
   1 1
   از ماست که بر ماست
 • بدون نام IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۳
  9 0
  در کشور ما هم باید این روش عملیاتی شود.