۰ نفر
۲۴ آبان ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۸

شرکت خودروسازی تویوتا 2.77 میلیون خودرو را به کارخانه فراخواند.

گروه خودروسازی (ژاپنی) تویوتا تعداد 2.77 میلیون خودرو را از سراسر جهان فراخواند. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی تریبون، بعد از فراخوان میلیونها اتومبیل در ماه اکتبر، اولین سازندۀ ژاپنی خودرو از فراخوان 2.77 میلیون خودروی دیگر خبر داد. مدل هایی که قرار است به کارخانه بازگردند عبارتند از: پریوس، کورولا، آلفارد و کرون که بین سالهای 2000 تا 2008 تولید شده اند. گفته می شود از این تعداد 1.5 میلیون خودرو در ژاپن، 669 هزار عدد در ایالات متحدۀ آمریکا و بقیه در کانادا، اروپا، چین، استرالیا و همچنین برخی از کشورهای خاورمیانه هستند.
لازم به یادآوری است که سیاست تویوتا در فراخوان این اتومبیل ها، رعایت بیشترین موارد ایمنی و از بین بردن کوچکترین تردیدها نسبت به سیستم ایمنی خودروهاست. در بیانیۀ اخیر این شرکت آمده است که تعداد 15 هزار عدد خودروی پیروس، اَونسیس و کورولا در فرانسه که بین سالهای 2001 تا 2009 ساخته شده اند نیز شامل این فراخوان می شود.
طبق اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت حمل و نقل ژاپن، صدها مورد اختلال در کارکرد اتومبیل های نام برده، گزارش شده، اما تاکنون هیچ حادثه ای رخ نداده است. اتومبیل های مذکور دارای نقص در سیستم پمپاژ الکترونیکی آب هستند. به نظر می رسد این ضربۀ مهمی برای گروه خودروسازی تویوتا باشد.
لازم به یادآوری است تویوتا در ماه اکتبر 7.4 میلیون عدد از خودروهایش در جهان را به دلیل احتمال آتش گرفتن فراخواند. تویوتا بین سپتامبر 2009 و فوریه 2010 نیز تعداد 9 میلیون خودروی ساخت شرکت را به کارخانه فراخوانده بود. این در حالیست که تویوتا در سال جاری رتبۀ دوم ساخت خودرو در جهان را از آنِ خود کرد.

 

26339
 

کد خبر 257815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =