۰ نفر
۲۶ آبان ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۰

ایسنا نوشت:

وزیر خارجه در حاشیه اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در جیبوتی با وزرای خارجه پاکستان، قزاقستان، عمان، مالی و ترکیه دیدار کرد.
در این دیدارها بحران‌های مختلف منطقه‌ای از جمله مساله فلسطین و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه، مساله سوریه، کشتار مسلمانان میانمار و سایر موضوعات مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین نبیل علی شعث عضو شورای مرکزی جنبش فتح در حاشیه اجلاس با صالحی ملاقات کرد و به تبادل نظر درباره موضوع فلسطین پرداخت.
صالحی در ملاقات جداگانه‌ای با محمدعلی یوسف وزیر امورخارجه جیبوتی ریاست اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی را به وی تبریک گفت و از برگزاری خوب اجلاس تشکر کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مذاکرات انجام شده با رییس‌جمهور جیبوتی بر همکاری گسترده دو کشور تاکید کرد و از شروع فعالیت سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک در جیبوتی خبر داد.
وی همچنین گزارش بازدید از ساختمان جدید مجلس ملی جیبوتی را که توسط یک شرکت ایرانی ساخته شده است و در ماه‌های آینده تجهیز خواهد شد، به وزارت امور خارجه جیبوتی ارائه کرد.
وزیر امورخارجه جیبوتی نیز با ابراز خوشحالی از حضور صالحی در این کشور تشکر و آمادگی خود را برای توسعه روابط در همه زمینه‌ها اعلام کرد.
در این ملاقات ضمن بررسی موضوعات مهم منطقه‌ای، از تبدیل شدن موضوع حقوق بشر به عنوان ابزاری در دست کشورهای غربی و نادیده گرفتن جنایات رژیم صهیونیستی انتقاد شد و بر تعامل به عنوان روش مناسب به جای تقابل و ایجاد تنش توسط قدرت‌های استکباری تاکید شد.
29219
کد خبر 258160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =