واحد مرکزی خبر نوشت:

دمیتری مدودف ، نخست وزیر روسیه اعلام کرد آماده است روزی به عنوان رئیس جمهور روسیه به کاخ کرملین بازگردد.
مدودف در مصاحبه ای با روزنامه لو فیگارو و خبرگزاری فرانسه در مورد آینده سیاسی خود گفت : « اگر نیروی کافی و سلامت لازم را داشته باشم و اگر مردم به من اعتماد کنند ، این مسئله را منتفی نمی دانم و آماده ام روزی به عنوان رئیس جمهور به کرملین بازگردم.»
نخست وزیر چهل و هفت ساله روسیه ، با اشاره به هراکلیتوس ، فیلسوف معروف یونانی ، که می گوید « هرگز نباید دو بار در یک رودخانه شنا کرد» ، گفت : « هرگز نباید گفت هرگز. ضمن آن که من قبلا یک بار در این رودخانه شنا کرده ام ، اما این رودخانه ای است که می توان دو بار در آن شنا کرد.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو ، وی در پاسخ به این سؤال که در آن صورت نخست وزیر شما که خواهد بود؟ گفت شرایط در آن صورت کاملا متفاوت خواهد بود.
ولادیمیر پوتین ، که نمی توانست بیش از دو دوره متوالی ریاست جمهوری روسیه را بر عهده داشته باشد ، در سال دو هزار و هشت مدودف را به عنوان جانشین خود مطرح کرد. وی از سال دو هزار و هشت تا دو هزار و دوازده رئیس جمهور روسیه و پوتین نیز نخست وزیر وی بود.
پوتین شصت ساله ، در سال دو هزار و دوازده به کرملین بازگشت و مدودف را به عنوان نخست وزیر خود برگزید.
مدودف ضمن ابراز خرسندی از همکاری با پوتین گفت : « اگر کسی وجود داشته باشد که کار کردن با او به عنوان نخست وزیر ، آسان باشد ، آن کس قطعا ولادیمیر پوتین است. اگر کس دیگری رئیس جمهور بود ، من نخست وزیر او نمی شدم.»
پوتین که در سال دو هزار و دوازده دوره شش ساله ریاست جمهوری خود را آغاز کرد ، این احتمال را منتفی نمی داند که تا سال دو هزار و بیست و چهار در کرملین بماند.

49261

کد خبر 259889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =