واحدمرکزی خبر:

منابع مصری از آغاز تظاهرات مخالفان بیانیه قانون اساسی در میدان تحریر قاهره خبر دادند.
هزاران نفر از مخالفان با پایان نماز جمعه در پایتخت مصر خود را به میدان تحریر در قاهره رسانده اند و تجمعی را در مخالفت با بیانیه قانون اساسی که اخیرا رئیس جمهوری مصر صادر کرده و بر اساس آن اختیارات خود را گسترش داده است آغاز کردند.
در این تجمع که نام ( رویاهای شهدا) بر آن نهاده شده است شعارهای مختلفی در مخالفت با محمد مرسی و اخوان المسلمین شنیده می شود.
به گزارش پایگاه خبری محیط، تجمع کنندگان همچنین پیش نویس قانون اساسی را که شب گذشته مجمع موسسان قانون اساسی آن را نهایی کرد رد کرده اند.
هم زمان با آغاز تجمع حمدین صباحی نامزد دور اول ریاست جمهوری مصر و بنیانگذار جریان ملی مصر تهدید کرد تجمع کنندگان تا زمانی که بیانیه قانون اساسی ملغی نشود از میدان تحریر خارج نخواهند شد.
وی که در جمع تجمع کنندگان حاضر شده است همچنین خواستار ملغی شدن پیش نویس قانون اساسی شد و گفت:‌« با توجه به عقب نشینی بسیاری از اعضای مجمع موسسان قانون اساسی از جلسات مجمع، پیش نویس تهیه شده نمی تواند پاسخگوی خواسته بسیاری از گروه های مصری باشد و باید ملغی شود».
حمدین صباحی بیانیه قانون اساسی را بیانیه دیکتاتوری خواند و ضمن مخالفت با هر گونه خشونت، هشدار داد ‌تحصن تا تحقق هدف تحصن کنندگان ادامه خواهد یافت.

4949

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 260730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
    6 0
    آفرین باین ملت مصر که جلوی هردیکتاتوری ایستاده