حجت الاسلام و المسلمین موسی قربانی در یادداشت تازه خود در خبرآنلاین به موضوع چگونگی التزام نمایندگان مجلس به ولایت فقیه پرداخته است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در مطلب خود نوشته است: نمایندگان باید توجه کنند اگر قرار باشد در هر موضوعی که مخالف و موافق در جامعه دارد پای رهبری را به میان آوریم آن هم با تصمیمات غیرکارشناسی و نادرست مکرری که می‌گیریم و هر بار بر اساس مصالح کشور، رهبری باید دستور توقف آنرا بدهد چه وضعیتی در جامعه پدید خواهیم آورد.
قربانی در ادامه مطلب خود آورده است: برای التزام به ولایت فقیه فرض هائی را می‌شود تصور کرد:
1- نمایندگان کار خودشان را بکنند ولی اگر رهبری بر اساس مصالح کشور به انجام امری دستور داد یا از انجام کاری نهی کرد از آن تبعیت کنند.
2- نمایندگان در مواردی که شبهه دارند نظر رهبری را کسب کرده وبرابر آن عمل نمایند و اگر جوابی دریافت نکردند به تشخیص خودشان عمل کنند.
3- نمایندگان قدرت فهم سیاستهای کلی، رهنمودها و توصیه های رهبری را داشته و آشنای به مصادیق آن باشند و آگاهانه آنرا در تصمیمات خود مورد عمل قرار دهند تا نیازی به استعلام از رهبری یا امر و نهی نباشد.
هریک از موارد یاده شده به نوعی التزام به ولایت فقیه محسوب می‌شود و نمایندگان می‌توانند برای پاسخگوئی به منتقدین به آن استناد کنند ولی بدیهی است که اگر نمایندگان التزام واقعی و قلبی نداشته باشند در صورت داشتن التزام از نوع اول همه مشکلات را به گردن رهبری خواهند انداخت و رهبری را در مقابل مخالفین و موافقین موضوعات قرار داده و از خود سلب مسؤلیت خواهند کرد و این بدترین نوع التزام به ولایت فقیه است.
برای خواندن متن کامل این یادداشت، لطفا اینجا را کلیک کنید.

کد خبر 260831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =