صنعت آی تی کره جنوبی در ادامه رشد بدون توقف ، مازاد تجاری صادراتی اش معادل 7.8 میلیارد دلار در ماه نوامبر 2012 شد.

این رقم برای صنایع مشابه 4.4 میلیارد دلار برآورد شد که نشان می دهد صنایع آی تی کره همچنان پیشتازی خود را در زمینه مازاد تجاری حفظ کرده است. این رشد صادراتی مدیون صادرات محصولاتی مانند موبایل و ال سی دی و تلویزیون و محصولات نیمه هادی و تراشه های کامپیوتری است.
وزارت دانش اقتصاد کره جنوبی اعلام کرد صادرات محصولات آی تی در همین مدت با 12 درصد رشد به 14.5 میلیارد دلار رسید. این وزارتخانه تایید کرد که رشد صادرات مدین فروش تلفن های همراه و اسمارتفونها و تبلت ها از یک سو و نیمه هادی ها و تراشه های کامپیوتری بوده است.
بر این اساس رشد صادرات موبایل 23 درصد و معادل 2.3 میلیارد دلار و رشد 12.9 درصدی محصولات نیمه هادی و تراشه ها برابر 4.6 میلیارد دلار بوده است.
صادرات به چین در همین مدت با 21 درصد رشد به 7.5 میلیارد دلار رسیده است (سیاستهای گران شدن برق در چین توسعه تلویزیونهای کم مصرف کره ای را در این کشور موجب شده است) و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل صادرات 1.6 میلیارد دلاری به کشورهای آسیایی و نیز 1.3 میلیارد دلاری به اروپایی ها، به ترتیب 19 و 18 درصد رشد داشته است. صادرات محصولات آی تی به ژاپن نیز با 13 درصد رشد به 880 میلیون دلار رسید اما افت صادرات کره جنوبی به امریکا باعث شد تنها 1.1 میلیارد دلار صادرات را شامل گردد که دلیل عمده آن ممکن است به خاطر دادگاه سامسونگ در امریکا و منع فروش تبلت و اسمارتفونهای سامسونگ بوده باشد.
وزارت دانش اقتصاد کره برای ماه باقیمانده سال 2012 نیز رشد خوبی را برای محصولات آی تی پیش بینی کرد.
56501
کد خبر 262109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =