احمدی مقدم درباره انتشار فیلم زورگیری چند موتورسوار گفت: من در جریان تمام سرقتهای پایتخت نیستیم، این حوزه مسئول دارد و رئیس پلیس پایتخت باید وقوع سرقت را کنترل و با سارقان برخورد کند .

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس؛ سردار اسماعیل احمدی‌مقدم درحاشیه همایش مدیریت دانش و پلیس دانش بنیان گفت: البته اگر سرقت مهمی رخ دهد به اطلاع من می‌رسد. ضمن اینکه اگر خبرنگاری موضوع را به من اطلاع دهد آن را پیگیری می‌کنم.
وی با اشاره به آخرین وضعیت وقوع سرقت در کشور گفت: هم اکنون 36 درصد سرقتهای کشور در پایتخت رخ می دهد که امروز نیز شاهد ساخت سامانه‌‌هایی هستیم که می‌تواند میزان وقوع جرم در هر منطقه را بررسی کند تا ما از این طریق بتوانیم بفهمیم تا کدام مناطق دارای بیشترین وقوع جرم است تا با استقرار نیروهای پلیس اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم. باید با بهره وری بالا جلوی وقوع جرم را بگیریم.


رونمایی از کیت ژنتیکی
احمدی مقدم درباره وضعیت کشف جرایم به صورت علمی در نیروی انتظامی گفت: امروز کیت ژنتیکی برای تشکیل شناسنامه افراد رونمایی شد. بر این اساس اگر قتلی چند ماه قبل رخ داده باشد بار دیگر ماموران می‌توانند با نمونه برداری از کمترین اثر کشف شده همانند عرق دست یا بزاق باقیمانده مجرم را شناسایی کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از مشکلات ما تشکیل نشدن بانک دی ان ای است در حالی که در قانون برنامه تشکیل بانک مولکولی دیده شده است. هم اکنون هر کیت آزمایشگاهی 7500 دلار است که خوشبختانه محققان پلیس توانستند ‌آن را بومی سازی کنند. امروز پلیس از روشهای علمی مختلفی به مجرمان دسترسی پیدا می‌کند و نقش ابزار فنی در کشف جرم بسیار تعیین کننده است.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه یک دهه قبل تنها 50 درصد قتلها کشف می‌شد افزود: خوشبختانه امروز با تقویت سامانه‌های پلیس در کشف جرم 95 درصد قتل‌ها کشف می‌شود.
فرمانده نیرو ی انتظامی در خصوص آخرین وضعیت مونیتورینگ پاسگاه و نقاط مرزی اظهار داشت: اگر 10 یا 20 دوربین در کشور وجود داشت من خودم شخصا می‌توانستم آنها را کنترل کنم اما مشاهده دوربین کار آسانی نیست. بازدید دوربینها طبقه بندی می‌شود.
47232

کد خبر 262273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =