فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: از طرف کشور سوریه درخواست‌هایی برای حضور ما در این کشور برای سازندگی شده بود ولی باتوجه به شرایط این کشور فعلاً امکان حضور ما در آنجا نیست.

به گزارش فارس، ابوالقاسم مظفری فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت سالروز تاسیس این قرارگاه برگزار شد، گفت: در طول نیم قرن گذشته شاهدیم 14 کشور مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند که برخی کشورها مثل آفریقای جنوبی که الان جزو صادرکنندگان تسلیحات است، از این فرصت برای پیشرفت استفاده کردند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ادامه داد: در حوزه پیمانکاری، تحریم در دو مقوله زمان انجام کار و هزینه می‌تواند تاثیر داشته باشد ولی با این حال ما با هیچ بن بستی مواجه نبودیم و کارها را مطابق خواسته کارفرما انجام داده و کالاهای مورد نیاز را تهیه کرد‌ه‌ایم.
مظفری با بیان اینکه بخش زیادی از کارهای قرارگاه با استفاده از توان داخلی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در خصوص اعتبارات فقط نباید متکی به بودجه دولت باشیم و از سایر سرمایه‌های راکد و بخش خصوصی و یا اموال و دارایی‌های در اختیار دولت برای انجام پروژه‌ها استفاده کنیم ولی تبدیل آنها به نقدینگی به عهده قرارگاه نیست.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) با بیان اینکه ما خودمان را جدا از جامعه پیمانکاری کشور نمی‌دانیم، گفت: ممکن است برخی بگویند قرارگاه بخشی از توان نظامی را به کار گرفته و مانند یک پیمانکار در مناقصات شرکت می‌کند و پروژه‌ها را انجام می‌دهد. شاید در گذشته این چنین بود. ولی از چند سال پیش که سند راهبردی سپاه تصویب شد، سازندگی جزو ماموریت‌های سپاه قلمداد شد.
مظفری تاکید کرد: ما بسترساز حضور بخش خصوصی در پروژه‌ها و استفاده از همه ظرفیت‌های کشور برای سازندگی هستیم و خود را رقیب بخش خصوصی نمی‌دانیم زیرا در حال حاضر 5 هزار و 500 پیمانکار بخش خصوصی برای انجام پروژه‌ها با ما همکاری می‌کنند.
وی با اشاره به همکاری قرارگاه و وزارت نفت اظهار داشت: با توجه به فاصله‌ای که با اهداف سند چشم انداز در حوزه نفت وگاز کشور داریم، قرارگاه نمی‌تواند نسبت به حضور در این صحنه بی‌تفاوت باشد لذا از 5-6 سال پیش در این حوزه ورود کرده‌ایم و تا کنون موفق بوده و جایگزین شرکت‌های بزرگ خارجی در صنعت نفت و گاز شده‌ایم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در ادامه نشست خبری اظهار داشت: یکی از اهداف و ماموریت‌های قرارگاه در سند راهبردی که به تصویب مقام معظم رهبری رسیده، سازندگی در کشورهای همسو و مسلمان است که متناسب با شرایط و نیازی که این کشورها داشته باشند، حضور خواهیم داشت.
مظفری تاکید کرد: از طرف کشور سوریه درخواست‌هایی برای حضور ما در این کشور برای سازندگی شده بود ولی با توجه به شرایط این کشور فعلا امکان حضور ما در آنجا نیست.
27219
کد خبر 264886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =