کاربران خبرآنلاین چارلی چاپلین را هنرمندی می‌دانند که دنیای هنر دیگر همتایش را نمی‌بیند.

به گزارش خبرآنلاین، 25 دسامبر (5 دی) سالروز درگذشت چارلز اسپنسر چاپلین سینماگر بزرگ بریتانیایی بود که بی‌شک تاثیری عمیق بر دنیای سینما گذاشت.
 

به همین بهانه در قالب یک عکس از کاربران محترم خبرآنلاین خواستیم نظر خود را درباره نابغه سازنده فیلم‌هایی «پسربچه»، «جویندگان طلا»، «عصر جدید» و «دیکتاتور» بزرگ به صورت کامنت بیان کنند. (اینجا)

در ادامه به تعدادی از نظرات کاربران اشاره می‌شود:
 

«Saba» می‌نویسد: «هنوز هم هیچ کس نتوانسته به گرد پای او برسد. زمانی که هنوز خیلی‌ها نمی‌دانستند فیلم و سینما چیست، او کاملا رسالت این صنعت بزرگ را درک کرده بود.»
 

به اعتقاد «پرند»، «چاپلین بازیگری است که با طنزهاش هم می‌شه گریه کرد... هم می‌شه خندید...»
 

«پیمانه» می‌گوید: «چارلی چاپلین به لحاظ فکری و سیاسی و اجتماعی صاحب ایده‌های بزرگی بود که از هنر و صنعت فیلم و سینما برای ابلاغ آن استفاده کرد. فیلم «عصر جدید» او می‌تواند بخشی از دردهای این مرد بزرگ را نشان دهد.»
 

«بدون نام» درباره چاپلین می‌نویسد: «هنرمندی که دنیای هنر دیگر همتایش را نمی‌بیند»
 

به اعتقاد «رضا»، «چاپلین بزرگ‌ترین جامعه‌شناس بود که درد جامعه جهانی را به مفهوم کامل درک کرده بود.»
 

«سعید – اما»، چاپلین را «هنرمندی برای تمام تاریخ» می‌داند و «سیروس» درباره او می‌نویسد: «مردی که حداقل 50 سال از زمان خود جلوتر بود و زشتی ها و نیز زیبایی‌ها را در غالب فیلم‌های زیبا و هوشمندانه‌اش به ما نشان داد.»
 

«فریدون» ‌هم او را «بر‌ترین کمدین تاریخ سینما» می‌داند.
 

کاربری به نام «m» می‌نویسد: «در هنر این مرد همین بس که مادربزرگ من که گاهی اسم نوه‌هاش رو هم فراموش می‌کنه، هر وقت تلویزیون فیلمی از چارلی نشون میده به ماها میگه: بیاید داره چارلی چاپلین نشون میده و خودش هم با علاقه تمام فیلم رو نگاه می‌کنه و می‌خنده.»

«مصطفی» هم درباره چاپلین می‌گوید: «کسی که دنیا رو خندوند ولی همیشه یه حس غمناکی تو چشاش بود.»
 

تعدادی از کاربران محترم هم نظرات متفاوت نسبت به چاپلین دارند، از جمله «ع-گ» که می‌نویسد: «نابغه‌ای بزرگ که در جلوی دوربین یک چیز می‌گفت و در زندگیش جور دیگر عمل می‌نمود. نمونه‌اش ازدواج‌های پی‌در‌پی و عدم کمک به محرومان آن‌طور که در فیلم‌هایش برای آنان جان می‌داد...»
 

«بدون نام» هم درباره او می‌گوید: «انگلیسی خبیث. تاریخ ثابت خواهد کرد چه توطئه‌هایی علیه ایران در نطر داشته. فرزندان ما 100 سال دیگر خواهند فهمید.»
 

برخی از کاربران هم نظر خود را درباره عکس منتشر‌شده در خبرآنلاین، بیان کرده‌اند. از جمله «‌xavi» که می‌نویسد: «آقا، یکی جناب چارلی رو از خواب ناز بیدار کنه تا بخاری آتیش نگرفته!!!» یا «رضا» که می‌گوید: «یاد بخاری مدارس ایران افتادم که هفته پیش یکی‌اش آتیش گرفت و چند کودک دختر را تا ابد محروم از زندگی کرد.»

«رویا» می‌نویسد: «چارلی در ذهنش اجاق گرمی روشن کرده و در حالی که در واقعیت اتاق سرد و اجاق خاموشه، اما اون از گرمای چیزی که خودش در ذهنش خلق کرده لذت می‌بره و گرنه نمی‌تونست تو اون سرمایی که باعث یخ زدن پنجره‌ها شده دوام بیاره.»
 

«بدون نام» هم می‌نویسد: «یه چُرت در یک روز سرد زمستانی در کنار بخاری به احتمال زیاد خاموش...»
 

در نهایت «محمدرضا. ع» می‌گوید: «به نظر من این عکس درس امیدواری می‌ده و اینکه می‌شه از سردی‌ها، گرمی‌ها ساخت، منتها چارلی غافل از اینه که تو دور و زمونه ما همه چی برعکسه عزیز دل برادر!!!»
 

5858

کد خبر 266407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
  0 32
  هیچوقت ازش خوشم نیومده هیچکدوم از فیلم هاشم دوست ندارم
 • بدون نام IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
  16 0
  چارلی طنز با گریه بود
 • محمد IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
  19 0
  روحش شاد
 • ali IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
  11 0
  اصولا هنرمندا یا مورد توجه قشر روشن فکری قرار میگیرن یا عوام! ولی اگه از بچه بپرسین بهترین کمدین میگه چاپلین و اگه از یه منتقد بزرگ هم بپرسین میگه چاپلین! اینه برتری چاپلین به بقیه ی هنرمندا تو همه ی عرصه ها!