خانواده پالیزدار به من گفته بودند که پس از دستگیری عباس پالیزدار ، دکتر احمدی نژاد به پسرش گفته بود مانند پدرت دل شیر داشته باش ...

جریان پالیزداریزم از افشاگری پالیزدار تا جوانفکر. چرا احمدی نژاد از پالیزدار خبری نگرفت. آیا دکتر از اوین بازهم بازدیدخواهد کرد؟ به یاد ندارم هاشمی رفسنجانی از کسی شکایت کرده باشد. سرنوشت همه دوستان دکتر. آقای رسایی  حتما بخوانید.
اینها تیترهایی بود که در افکارم می گذرد.
همین ابتدا بگویم بنده هم مانند خیلی از هموطنانم در دوره نهم ریاست جمهوری به ایشان رای دادم و هنوز هم برخی از اقدامات ایشان را شایان توجه دیده و در برخی امور نیز نظرم با نظر ایشان برابری می کند. اما بنای من بر نقد عملکردش است.
 سخن از جوانفکر یا بهتر بگویم از پالیزدار تا جوانفکرست.
چند شب پیش بود که مطلبی در نقد تسلیت دکتر احمدی نژاد به خانواده های امریکایی و غفلت ایشان به دخترکان پیرانشهری نوشتم .
اما امروز در اینجا خواندم که دکتر به ملاقات جوانفکر رفت. نه اینکه بخواهم  تکرار مکررات در چرایی عدم توجه به دختران شین آباد و عیادت از جوانفکر  کنم "اینجا".  اما اگر بنا بود دکتر به زندان اوین برود کاش زودتر می گفت و به دیدار پالیزدار هم می رفت.
پالیزدار هنوز زندانیست و برای درمان در خارج از زندان ودر بیمارستان بسر می برد.
در دوره نهم ریاست  و تصدی جمهوری دکتر احمدی نژاد ، یک ویژگی بسیار برجسته می نمود و آنهم مبارزه با مفاسد اقتصادی بود.
اما در این میان اگر کسانی تا آنوقت ساکت بودند یا مجالی برای سخن نمی یافتند تلاش در کمک دکتر  جهت اثبات فساد بعضی را مغتنم شمردند.
پالیزدار یکی از همانها بود که بعدها تبدیل به یک جریان شد و می توان آنرا پالیزداریزم! نامید.
"پالیزداریزم " جریانی برای افشای اسناد و مدارک مفاسد (درست و غلط) افراد یا گروههایی به نفع جریان حاکم است به امید راه یابی به حلقه ارشد و مدار بالاتر ، بدون اینکه خود بداند تنها یک ابزار در دست دیگران است و هیچ تضمینی در ارتقا وجود ندارد ولی احتمال حسن نیت در جریان اصلی وجود دارد.
اما درباره پالیزدار حرفهای مگو بسیارست که بعنوان وکیل دادگستری وحفظ اسرار موکل و پرونده مجاز بر گفتن نیستم ، آنچه زین پس مورد بررسی است همانهاییست که در رسانه ها  تاکنون منعکس شد.
هر چند وی بعنوان رزمنده سالهای جنگ خود را متعهد به خون شهدا می دانست و می داند، و اصرار بر اجرای فرمان هشت ماده رهبری داشت و تا پای محکومیتهای شدید و هشت ماه انفرادی و زندان و آبرو... پیش رفت اما شاید نمی دانست راه بازگشت ندارد.
پالیزدار راهی بی بازگشت را پیمود به ویژه در دو شب مانده به انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری.
خوب بخاطر دارم در آن شب 2 بار با من از زندان تماس گرفت و متن نامه ای را که با هماهنگی یکی از دوستانش تنظیم کرده بود را برایم خواند.
آن نامه حکایت از این مطلب مهم داشت که :
در افشاگری هایم  نسبت به آیت الله هاشمی رفسنجانی هیچ مستندی نداشتم ...
و کسانی در برخی پرونده ها به من خط می دادند و نهایتا از این بابت پوزش خواست و آن نامه منتشر شد...اینجا
خانواده پالیزدار بمن گفته بودند که پس از دستگیری عباس پالیزدار ، دکتر احمدی نژاد به پسرش گفته بود مانند پدرت دل شیر داشته باش ...
اما همان نامه کافی بود که پیگیری های من برای پیگیریهای مستندات پرونده که با تماس به نهاد ریاست جمهوری و رییس دفتری وقت آقای شیخ الاسلام بود ، به بن بست بخورد.
شاید پالیزدار اولین کسی بود که از این طریق طرد دولت شد. خبرگزاری فارس نیز خبر مبسوطی از فساد مالی وی منتشر کرد.اینجا
حال نکته اصلی همینجاست که مرتضوی و ملک زاده و جوانفکر چه کردند که پالیزدار و متکی و تقی پور و ... نکردند.
امروز مطلبی خواندم  با عنوان : ناگفته های استاندار سابق خراسان رضوی از دلایل برکناری اش مصافحه با حجت الاسلام نقویان دلیل عزل من بود!
خب همه اینها نشانگر عزم جدی دکتر در اجرای دستوراتش است. بد نیست برخی دیگر  نیز که در این هیاهو جوگیر می شوند نگاهی به سرنوشت دوستان دکتر داشته باشند.
از سویی بیاد ندارم آقای رفسنجانی تاکنون از کسی شکایت کرده باشد حتی از پالیزدار، پس آقای رسایی شما نیز دقت بیشتری فرمایید شاید پشیمانی فردا دیر باشد و شما هم دست بقلم  برای نوشتن نامه ای به آقای رفسنجانی شوید! 
 مصطفی ترک همدانی
وکیل دادگستری
کد خبر 266530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  41
  عمرا اگه دکتر بره اوین. چون خدارو شکر که حال جوانفکر خوبه پالیزدار کار رو خراب کرد و گفت اشتباه کردم و کنار گذاشته شداما درس عبرت متکی و بقیه نشد
  • بدون نام IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
   14
   پالیزدار شجاعت عذر خواهی رو داشت که البته خیلی سخته اما رسایی مرد عذر خواهی نیست
 • بدون نام IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  46
  منتظر ظهور پالیزدارهای بعدی هم باشید اینها فقط میخوان خودشون رو معرفی کنند.رسایی هم سرنوشت پالیزدار را پیدا خواهدکرد.وقتی فرا می رسد که رسایی با احمدینژاد اختلاف پیدا کند و رسایی را کنار بیاندازد واو هم ...
 • بدون نام IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  46
  آفرین تحلیل درستی بود. هاشمی هم در کارش ایراد داشت اما وزنه او باعث حل خیلی از مشکلات می شد. در جوابیه اش هم همین دیده میشود و هیچ اعتنایی به حرفهای رسایی نکرد
  • بدون نام US ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
   28
   به هر حال نظر رهبر به دکتر نزدیک تر بود تا رفسنجانی ...
  • راستگو IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
   5
   آقای وکیل چرا طرفدار هاشمی شدی؟ مگر خودت به احمدی نژاد رای نداده بودی؟ چون دفترش جوابتو نداده حالت گرفته شده؟
 • بدون نام CA ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  28
  ای خدا ای دین ای مذهب این یارو رسایی در حدی نیست که در خصوصش اینهمه مطلب درج شود نه سنش به ادعایش میخورد نه سابقه اش او یک طفل است برای اینکه خود را بزرگ جلوه دهد در لباس بزرگان قرار گرفت یک عده هم که همیشه به پیش مرگ نیاز دارند که بهتر از همین رسایید داخل لیستی قرار گرفت و فعلا اینجاست او رهرو راستین اکبر گنجی است و نهایتا نیز سر از تریبونهایی در خواهد اورد که او...
 • سمیعی IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  4
  خب شما هم که دکتر رای داده بودی! اینا رو داری میگی که جبران مافات کنی؟ انصاف نداری؟وجدان نداری؟ندیدی تو این 8 سال به تمام دهاتها سرکشی کرد؟
 • بدون نام IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  17
  هیچ دقت کردین در لینکی که عکس ملاقات جوانفکر و احمدی نژادست مرتضوی هم حضور داردد؟ بنظرشما مرتضوی برای چی رفت ملاقات جوانفکر؟
  • بدون نام US ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
   16
   برای اینکه فکر میکنه قوه قضاییه و دیگران بهش خیانت کردند و فقط دکتر هواش رو داشته.
 • بدون نام IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  21
  آقای رسایی ! کافیه پاتو چپ بزاری. خبرگزاری .. یک افشااااگری مبسوطی از مفاسد...ت خواهد نمود که خودت حظ کنی
 • بدون نام US ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  11
  رسایی مثل همه سینه چاکان ...
 • reza IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  5
  یک نقد اخلاقی فارغ از مسائل سیاسی.عالی بود
 • ایرانی IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  6
  حال نکته اصلی همینجاست که مرتضوی و ملک زاده و جوانفکر چه کردند که پالیزدار و متکی و تقی پور و ... نکردند. پاسخ شما: آنها اطاعت کردند
 • احمدی US ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
  6
  بسیار جالب بود... هان ای دل عبرت بین!!
 • جواد IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
  0
  اتهامات علیه هاشمی نیاز به مستندات نداشت عزیزم مدرک خوده ملت هستند که همه چیرو فهمیدند...شما هم با این تحلیلت نشون دادی چکاره هستی .بدم میاد از آدمهای چاپلوس و دورو.