امام جمعه موقت تهران گفت: فتنه‌گران و سران فتنه در انتخابات سال 88 کاری کردند که ورشکستگان سیاسی، نادمان از نظام و انقلاب، منافقان و سلطنت‌طلب‌ها با هم مجتمع شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: فراهم کردن زمینه برای تمرکز همه منحرفان جهت فساد، موضوع مهمی بود که در سال 88 اتفاق افتاد. مردم هرجا بببینند کانونی مقابل نظام، دین و ولایت مجتمع می‌شود این کانون را می‌کوبند و به این کار خود ادامه می‌دهند.
وي تصریح کرد: آتشی که در سال 88 جرقه زد و شعله‌ور شد و موجب ورود مردم و ذوب شدن آنان در مسیر حرکت امام حسین (ع) شد، با پاره کردن عکس امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری آغاز و با سر دادن شعار "نه لبنان و نه غزه" ادامه یافت. حرمت ماه رمضان شکسته شد و شعارهای انحرافی سر داده شد و روز عاشورا با بساط امام حسین (ع) درافتاده و به عاشورا جسارت کردند. همه این‌ها در تضاد با مهندسی امام خمینی (ره) برای این نظام بود. به همین دلیل بود که مردم به صورت خودجوش اجازه ندادند این مسیر تداوم یابد. برای مردم مقدسات از ناموس، جان و مالشان اهمیت بیشتری دارد و اصلا غیرت ولایی، انقلابی و اسلامی مردم همواره خط‌شکن بوده است.
صدیقی تاکید کرد:‌ کاری که باید توسط نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و انتظامی از مدت‌ها قبل انجام می‌شد توسط ده‌ها میلیون نفر از مردم به سرانجام رسید. ترسیم امامت و رهبری و ادعای دین به امام زمان (عج) و حل مشکل به صورت اساسی اقدامی بود که توسط مردم در جریان فتنه اتفاق افتاد.
گزيده سخنان امام جمعه تهران به نقل از ايسنا از اين قرار است:
·          مقابله و ایستادگی جانانه انقلاب اسلامی در برابر قدرت‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی شرق و غرب از مهم‌ترین نمادهای این معجزه است. چه دلایلی بالاتر از این برای حقانیت راه ولایت و رهبری خودمان داریم. حادثه عظیم رحلت امام خمینی (ره) و پیدا شدن کسی که بتواند بار امامت امت را به دوش بکشد از دیگر حوادث غیرقابل پیش‌بینی پس از انقلاب است. بعد از امام کسی بر سر کار آمد که در اوج آبرومندی همه عقبه‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت و یقینا این ولایت به ولایت امام عصر متکی است.
·          حادثه 18 تیر و معجزه حل این خطر و سایر حوادث سال 88 از جمله اتفاقاتی است که توسط ملت باشعور ایران مهار شد. دست نیرنگ و فریب دنیای استکبار که سال‌ها قبل برای فتنه 88 آماده شده بود، مانع از دادن مدال افتخار به ملت شد. فتنه‌ کور سال 1388 پشتوانه خارجی داشت و با برنامه ریزی انجام شد، اما مسائلی که موجب ظهور بصیرت مردم شد معجزه و جلوه دیگری از ایمان، صبر و ولایت‌مداری مردم بود. مردم دیدند در جریان فتنه، فتنه‌گران قانون‌گریزند. مردم ما خیلی زرنگ هستند و تشخیص دادند ادعاهایی که قبل از اعلام رسمی نتیجه انتخابات توسط برخی انجام شد نوعی القای تقلب در جریان انتخابات است، ولی باید دانست که ملت هیچ وقت قانون‌گریزی را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت.
·         هماهنگی سران استکبار با حرکت فتنه و سران فتنه موضوع کم‌اهمیتی نیست. روسای جمهور آمریکا، فرانسه و آلمان به وضوح از سران فتنه حمایت کرده و به آنان کمک کردند. حتی از سفارت انگلیس در جمع راهپیمایان حضور داشتند. امام خمینی (ره) فرمودند هرگاه سران استکبار از موضوعی تعریف کردند شما به آن موضوع شک کنید. ملت با قاطعیت در برابر جریانی که مورد حمایت غرب قرار می‌گیرد همچنان خواهد ایستاد.
·         خداوند برای وحدت جامعه اسلامی سرمایه‌گذاری کلانی کرده است. این موضوع در دستورات و برنامه‌های عملی و حضور در نمازهای جماعت تبلور یافته است. مردم در محلات باید پنج بار در فضای الهی یکدیگر را ملاقات کنند و با اقتداری که از مسجد می‌گیرند به خانه برگردند. مردم در روزهای جمعه با عشق به خدا به نماز جمعه می‌آیند و با حضور میلیونی در نماز جمعه خدا را برای پرطرفدار بودن اسلام و پررهرو بودن مکتب و هدف‌شان شکر می‌کنند. این موضوع برای داخلی‌ها آموزش‌ بندگی، صفا و صمیمیت و آموزش سیاسی در پی دارد.
 ·         قانون واحد، جامعه واحد را می‌سازد. حرکت امت در مسیر قرآن و عترت موجب وحدت امت می‌شود. جامعه بشری معلم نیاز دارد. قانون واحد اگر تفسیرهای متفاوتی داشته باشد منجر به اداره واحد جامعه و خاتمه دادن به اختلافات نمی‌شود. در اختلاف برداشت‌ها باید یک انسان مقبول در جامعه اسلامی حرف آخر را بزند. ایجاد وحدت، فراهم آوردن زمینه وحدت و نفوذ در جهان اسلام از معجزات اسلام است. اگر نماز درست شود همه چیز درست می‌شود. تنگ‌نظری از بین می‌رود و ایثارها و نثارها جانشین انحصارطلبی‌ها و استقرار همه در زیر یک پرچم می‌شود.
 
·         /2929
کد خبر 266748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۸
    17 3
    کدوم مردم؟؟؟