مهر نوشت:

مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حماسه بزرگ مردم در 9 دی 1388 اظهارداشت: رمز پیروزی انقلاب پیوند میان مردم، رهبری و اعتقادات دینی بود؛ یعنی مردم به رهبری که برخاسته از اعتقاداتشان بود اعتماد کردند و این انقلاب شکل گرفت و استمرار پیدا کرد.
وی با بیان اینکه پیوند مردم با رهبری در فتنه 88 تکرار شد، ادامه داد: وقتی امواج فتنه از سوی فتنه گران بلند شد رهبری پرچم بصیرت را بلند کرد و وجه همت خود را بر این گذاشت که مردم متوجه شوند ریشه این فتنه کجاست ؟ از کجا سرچشمه گرفته است؟ و چه کسانی فتنه گر هستند؟ خوشبختانه یک عده هم در این کار ایشان را کمک کردند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، خاطرنشان کرد: 9 دی نقطه پایانی بر فتنه 88 بود و مردم حرف آخر را زدند.
نبوی با تاکید بر ضرورت استمرار 9 دی برای مقابله با فتنه ها و خطرات احتمالی که ممکن است توسط معاندین بر سر راه نظام قرار گیرد، گفت: 9 دی نقطه عطفی است که دوباره بصیرتی در مردم در اطاعت و تمسک به رهبری ایجاد کرد؛ بنابراین این روز ملی و حماسی باید به عنوان یک الگو برای ادامه راه انقلاب بازخوانی شود.
عضو هیات موسس جامعه اسلامی مهندسین، با اشاره به شکل گیری فتنه 88 گفت: یکسال قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم واژه هایی همچون "نباید در انتخابات تقلب شود" یا "کمیته صیانت از آراء" شنیده می شد که این کلید واژه ها بهانه ای بود برای فتنه 88؛ اما در 9 دی در سایه پرچم بصیرت رهبری مردم به میدان آمدند و جریان و راهشان را از اهل فتنه جدا کردند.
وی با بیان اینکه برای مقابله با فتنه های آینده باید 9دی بازتولید شود، خاطرنشان کرد: درآستانه انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم نیز کدهایی مانند کلید واژه "انتخابات آزاد" مشاهده می شود؛ بنابراین 9دی باید به روز شود تا با ایجاد بصیرت و شناخت به موقع به راهکارهایی برای مقابله با فتنه ها و توطئه های داخلی و خارجی دست یابیم؛ لذا با بصیرت باید این کلید واژه های فتنه را شناخت و آنرا رصد کرد که متوجه شویم پشت این کدها فتنه ای نخوابیده باشد.
عضو هیات عالی حل اختلاف میان قوا، در واکنش به کسانیکه این روز حماسی را که مردم با حضوری چشمگیر و خودجوش آفریدند، حاصل زحمات خود می دانند، تصریح کرد: هر کسی که به هر مقداری در ایجاد بصیرت در مردم سهم داشته جای تشکر کرد؛ اما باید بدانند که نقش اصلی را در 9 دی رهبری و مردم داشتند و در این میان اگر یک عده از دوستان و نخبگان مخلص در این زمینه همکاری کردند و پیام رهبری را به مردم رساندند، دست آنها هم درد نکند.
نبوی، همچنین با اشاره به عملکرد نخبگان درحماسه 9 دی و مقایسه بصیرت آنان با بصیرت مردم، گفت: یک عده از نخبگان دیر فهمیدند اما بعد جبران کردند؛ کسی که اشتباه کرد بعد اشتباهاتش را جبران کرد نمی توانیم بگوییم که شناسنامه‌اش باطل شده؛ ضمن اینکه کسانی که پیشتاز بودند، جزو انصار و مهاجرین و در صف اول بودند، آنان نیز امتیاز بیشتری دارند؛ البته هیچکس نباید طلبکار باشد چرا که همه بدهکار به نظام و انقلاب هستند.
/2929
کد خبر 266802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  2
  انتخابات آزاد رو ديگه از كجا اوردن اينا . انتخابات يعني آزادي در انتخاب . ديگه چرا انتخابات آزاد. مطمئناً اين واژه بي ربط به افرادي كه رد صلاحيت ميشن نيست.
  • کاوه GB ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
   13
   انتخاب آزاد یعنی همه ایرانیان با هر سلیقه ای قادر به اظهار نظر و رای و نماینده باشند... اگر فتنه تمام شده چرا اینقدر از آمدنش میگویند؟؟؟راستی 25 بهمن 89 بعد از 9 دی 88 (پایان فتنه!!!) نبود؟؟؟
 • بدون نام IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
  2
  به نظر من يه عده افراد فرصت طلب به خاطر منافع خود و با نام امام .شهدا.ملت وبا سوء استفاده از احساسات مردم به بازيگردانان در فتنه 88 مبدل شدند البته با برنامه قبلي.اما هنگامي كه بصيرت مردم را ديدند با مظلوم نمايي و دروغ پردازي و سوء استفاده از جرياناتي كه همه در راستاي حقوق واقعي ملت ايران بود مانند رواج نقد وانتقاد كه اصلا در دولت اين آقايان معنايي نداشت وحقوق هسته اي و حمايت از مردم مظلوم فلسطين و....سعي كردند خودشان را SOOPERMAN جريانات معرفي كنند عداي ديگر با ژست گرفتن عليه دولت و با سوءاستفاده از پتانسيل خانه ملت دشمن شاد كن شدند!!!!!! اميدوارم مردم با بصيرت در انتخابات 92 نيز همچون 9 دي ماه 88 حماسه آفريني كنند چشم تمام دشمنان داخل و خارج با هزار فتنه جديد به اين انتخابات است.