۰ نفر
۱۱ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۱

واحدمرکزی خبر:

گزارش بررسی حمله آمریکا که باعث کشته شدن "اسامه بن لادن" در محل سکونتش در "ابیت آباد" پاکستان شد، تکمیل شده و احتمالا امروز (دوشنبه) در اختیار نخست وزیر پاکستان قرار می‌گیرد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسیا، تهیه این گزارش که بیش از یکسال و نیم زمان برده، احتمالا مناظره‌ای تازه را درخصوص مرگ اسامه بن لادن در حمله تفنگداران ویژه آمریکایی در دوم مه سال 2011 میلادی، به وجود می‌آورد.


براساس گزارش یک شبکه خصوصی تلویزیونی پاکستان، "جواد اقبال"، رئیس کمیسیون قضایی ابیت آباد گفت، این گزارش تکمیل شده و احتمالا امروز به "راجه پرویز اشرف"، نخست وزیر پاکستان ارائه می‌شود.


به گزارش روزنامه داون، این در حالی است که "شفقت جلیل"، معاون مطبوعاتی نخست وزیر پاکستان گفت: هیچ نشستی برای امروز میان نخست وزیر و رئیس کمیسیون ابیت آباد برنامه ریزی نشده است.


براساس گزارش منابع، این گزارش 400 صفحه‌ای حاوی اظهارات 300 تن است و به 7000 نامه و مدارک دیگر مربوط به اسامه بن لادن ارتباط دارد.


رئیس کمیسیون قضایی ابیت آباد گفت، در این گزارش از 1500 شاهد از جمله اعضای نجات یافته خانواده اسامه بن لادن و دو برادر پاکستانی که از وی محافظت می‌کردند، تحقیق و بررسی شده است.


وی همچنین افزود، در این گزارش از وزرای وزارتخانه‌ها، مقامات مدنی در اسلام آباد، مقامات محلی، افراد سرشناس، همسایگان، کارکنان رسانه‌ها، نیروهای نظامی و کارکنان آژانس اطلاعات ابیت آباد نیز تحقیق به عمل آمده است.

4949

کد خبر 267676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =