نمایندگان سنای آمریکا سرانجام در آخرین دقایق باقی مانده برای تصویب طرح باراک اوباما برای اقتصاد این کشور با رئیس جمهور به توافق رسیدند و این طرح را تصویب کردند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وب سایت شبکه تلویزیونی سی ان ان سنای آمریکا درست در دقایق آخر مهلت قانونی به توافقی دست یافت که مانع از سقوط این کشور در پرتگاه مالی می شود.

براساس این گزارش این توافق که پس از سخنرانی جنجال برانگیز دیشب باراک اوباما خطاب به نمایندگان سنا و کنگره به دست آمد باید برای نهایی شدن به مجلس نمایندگان این کشور برود. بر اساس این مصوبه، تعدادی از قوانین بودجه‌ای راجع به مجوز کاهش مالیات بر درآمد و افزایش هزینه‌های دولت فدرال همچنان به قوت خود باقی خواهد بود و به این ترتیب از سقوط آمریکا در پرتگاه مالی جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیش از این کاخ سفید و جمهوری خواهان بلندپایه آمریکا سرانجام به منظور اجتناب از افزایش شدید مالیات‌ها و کاهش بودجه بخش‌های مختلف دولت در سال جدید میلادی که از آن به عنوان "پرتگاه مالی" یاد می‌شود، توافق کرده بودند.

این توافق‌نامه به نوعی پیروزی برای باراک اوباما، رییس جمهور این کشور از طریق افزایش نرخ مالیات برای ثروتمندان و معاف کردن افرادی که در انتظار افزایش مالیات خود در تاریخ اول ژانویه بوده‌اند، تلقی می‌شود.

49261

کد خبر 267758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
  32 2
  این هم از مدیریت آمریکای جهان خوار ، مدیریت فقط مدیریت ما !!!
  • * IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
   8 0
   آره خوب واقعا مديريت فقط مديريت ما!!!شب مي خوابي صبح مي بيني آقايون دنيا رو روي سرت خراب كردن
 • HAMID IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
  15 0
  به نظر من امريكا مشكل مالي نداره همه ي كاراشون از پيش تعين شدس همش تظاهر همه چيز دسته خودشونه... خدا ميدونه چه نقشه اي دارن...
 • بدون نام CA ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  6 0
  هنوز که ساعت ۸:۲۰ هستش بازی جمهوری خواهان ادامه داره وقضیه در مجلس نمایندگان ادامه داره! خلاصه همه رو تو استرس گذاشتن چه داخل آمریکا چه خارج اون!