۰ نفر
۱۶ دی ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۳

مجموعه داستانک طنز «یک جفت چکمه برای هزارپا»، نوشته فرانتس هولر، ترجمه علی عبداللهی از سوی نشر آموت روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرآنلاین، فرانتس هولر از نویسندگان مطرح سوئیسی است که کتاب‌هایش پرفروش و محبوب هستند. هولر معمولا داستان‌های طنز و کارگاهی می‌نویسد و با کودکان و طیف‌های مختلف سنی خوانندگان، تمرین داستان‌نویسی می‌کند. داستان‌های این مجموعه‌اش هم زبانی ساده همراه با طنز دارند.
«یک جفت چکمه برای هزارپا» شامل داستان‌های «هزارپای بخت‌برگشته، حکایت اشباح، کرم‌خاکی‌های ناهمگون، روغن سبیل، جیغی در شب، کوتوله‌ بزرگ، دکمه‌ای که سرجای خودش نبود، زن جادوگر، دایناسوری در مدرسه، داستان عاشقانه،‌مته‌ فشار بادی و تخم مرغ، عروسی عجیب و غریب، فتوکپی غیرمعمول، کشفی در یک ساختمان نوساز، کودکی توی شکم یک مرد و...» است.
مترجم در مقدمه این کتاب می‌نویسد: «برخی داستان‌های هولر، شاید در آغاز، بی‌اندازه ساده و بدیهی به نظر بیایند ولی نوع پرداخت و دامنه‌ موضوع و صمیمیت و نکته‌سنجی وی در نقد باورهای کهن افسانه‌ای با استفاده از مصالح و ابزارهای خود همان افسانه‌ها، به راستی که حیرت‌آور است.»


علی عبداللهی (متولد 1347 بیرجند) تحصیل‌کرده زبان آلمانی از دانشگاه تربیت‌مدرس، از مترجمان نامدار زبان آلمانی در ایران است. از وی تاکنون کتاب‌های زیادی به زبان فارسی منتشر شده است که از آن جمله می توان به «سکوت آینده من است (مجموعه شعرهای عاشقانه‌ی اریش فرید)، اکنون میان دو هیچ (مجموعه شعرهای نیچه)، کتاب ساعات و روایت عشق و مرگ (شعرهای ریلکه)، قورباغه‌ها جدی‌جدی می‌میرند (گزینه شعر آلمانی) ، هرگز مگو هرگز (گزینه شعرهای برتولت برشت)، درختان ممنوع (شعرهای هاینریش هاینه)، آمریکا (فرانست کافکا) و ...» اشاره کرد.
مجموعه داستان طنز «یک جفت چکمه برای هزارپا» در 140 صفحه و به قیمت 6000 تومان منتشرشده است.
 

6060

کد خبر 268473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =