۰ نفر
۲۲ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۳

مهرنوشت:

دولت آمریکا به صراحت از انگلیس خواست موضوع خروج از اتحادیه اروپا را فراموش کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاگس آنسایگر، آمریکا نگرانی خود را از پیامدهای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که همچنان در محافل سیاسی این کشور مطرح است، ابراز کرد.

در حالی که "دیوید کامرون" نخست وزیر از سوی برخی احزاب انگلیسی برای خروج از اتحادیه اروپا تحت فشار است، دولت آمریکا از نارضایتی خود از این مسئله خبر داد.
در همین رابطه "فیلیپ گوردون" دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا ضمن اعلام مخالفت واشنگتن با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت : ما روابط رو به گسترشی با اتحادیه اروپا به عنوان یک نهاد موثر در جهان داریم و امیدواریم شاهد نقش آفرینی پررنگ تر انگلیس در این اتحادیه باشیم.
وی همچنین با استقبال از مناسبات صریح با اتحادیه اروپا و انگلیس به عنوان یکی از اعضای آن هشدار داد اگر لندن از این اتحادیه خارج شود، باید از حمایت آمریکا چشم پوشی کند.
هر چند کامرون نشان داده که تمایلی به خارج شدن از اتحادیه اروپا ندارد، اما واکنش واشنگتن به منزله هشداری جدی به دولت وی برای تحمل فشارهای داخلی و نگرانی از تاثیر بحران اقتصادی منطقه یورو بر انگلیس به شمار می رود.
گفتنی است نخست وزیر انگلیس ماه گذشته اعلام کرده بود بحران یورو شرایطی را ایجاد می کند که هماهنگی در اتحادیه اروپا نسبت به سابق کمتر شود.
49261

کد خبر 269949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • میم IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
  0 0
  به امریکا چه ربطی داره؟
 • بدون نام IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
  1 0
  اینها حرف ها برای رسانه هاست.آمریکا از خداشه کشور انگلیس(شبیه ترین کشور دنیا به آمریکا) از اتحادیه اروپا خارج شود و متحد شماره یک آمریکا باقی بماند.