ایسنا نوشت:

وزیر راه و شهرسازی از تحویل 330 هزار واحد مسکونی در حال ساخت استان تهران از جمله شهرهای جدید و شهرستان‌های این استان تا خرداد 92 خبرداد.
 علی نیکزاد در حاشیه بازدید از پروژه‌های مسکن مهر اظهار کرد: در حالیکه از نیمه دوم سال 90 و همچنین 91 در استان پروژه‌ جدیدی آغاز نکردیم ، در تحویل این 330 هزار واحد مسکونی تا زمان اعلام شده مشکلی دیده نمی‌شود.
وی علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای جدید استان تهران تصریح کرد:علاوه بر شهرهای جدید ،‌ حدود 99 هزار واحد در شهرستان‌های استان تهران در حال ساخت است که زمان‌بندی این واحدها نیز تا نیمه اول سال 92 است.
نیکزاد با اشاره به پروژه‌های مسکن مهر شهر تهران و البرز بیان کرد: شهر جدید پردیس که ثبت‌نام خود را از مرحله صفر آغاز کرد، با 80 هزار واحد مسکونی، شهر جدید پرند با 95 هزار واحد مسکونی در حال تکمیل است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: شهر جدید اندیشه با 10هزار واحد و شهر جدید هشتگرد با 1000واحد در استان البزر در حال ساخت است که شهر هشتگرد متقاضی تهرانی نیز دارد اما در حوزه استحفاظی استان البزر است.
وی در جریان بازدید از پروژه‌های صفادشت با بیان اینکه در پروژه 12هزار و 600 واحدی صفادشت، در حوزه شهرستان شهریار که اکثر ساختمان‌ها به اتمام رسیده بود گفت: باید مواردی همچون آب، برق،‌ فاضلاب،‌ مدرسه، مسجد، مرکز تجاری،‌ کلانتری و دیوار ساحلی که تبدیل به مکان زندگی برای مردم الحاق شود و همچنین با کمک‌های صورت گرفته از سوی وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی، برای 12000واحد هنگام تحویل، آب، برق، محوطه، مدرسه، مسجد و کلانتری آماده سازی شود.
تحویل 80 هزار واحد تا پایان سال 91
نیکزاد با بیان برنامه‌های آینده استان تهران گفت: مقرر شده تا در سطح استان ازهفته اول بهمن‌ماه تا پایان اسفندماه به صورت هفته‌ای در مجموع 85 هزار واحد اعم از شهرهای جدید و شهرستان‌های استان افتتاح و در خدمت مردم قرار گیرد.
به گفته وی، کلیه همکارانش در بخش مسکن به صورت هفته‌ای مشکلات پیش روی مسکن را رصد و بررسی می‌کنند به گونه‌ای که قرار است هر سایتی تحویل داده می‌شود، این سایت دارای تاسیسات زیر ساختی اعم از آب ، برق و ... و تاسیسات روبنایی اعم از زیر سازی و روسازی شهری شامل محوطه، روسازی ،‌ اسفالت و جدول و تاسیسات روبنایی همچون مدرسه، کلانتری، مسجد و مرکز تجاری که برای یک مجتمع مسکونی مورد نیاز است،‌ درنظر گرفته شود.
سود 35 درصدی از خرید مسکن ویژه تهران
وزیر راه و شهرسازی که از مسکن ویژه تهران با عنوان "مسکن تهران" یاد کرد، ادامه داد: مسکن ویژه تهران در چند سایت دیگر نیز آماده خواهد شد.
وی افزود: نوع خرید و پرداخت مبلغ خرید مسکن ویژه نیز ساده و براساس یک قرارداد با پیمانکار است که همان مبلغ از مردم گرفته می‌شود و در این شرایط زمین به صورت ملکی است و بالغ بر 30 در صد قیمت زمین از متقاضی اخذ و 70 درصد باقیمانده نیز با پرداخت قسطی کمتر از یک میلیون تومان در ماه پرداخت دریافت می‌شود.
نیکزاد با بیان شرایط خرید مسکن ویژه تهران و الزام شرط داشتنن فرم‌"ج" سبز نشانگر صاحبخانه نبودن متقاضی و استفاده نکردن از یارانه‌ دولت جهت خرید ملک توسط وی یا همسرش، تاکید کرد: خرید مسکن ویژه با این شرایط بین 35 تا 40 درصد نسبت به بازار مسکن تهران سود در بر خواهد داشت.
3939

کد خبر 270086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =