ایسنا نوشت

یک کارشناس مسائل منطقه با تاکید بر این که باید از سوی دستگاه دیپلماسی کشور به دولت مصر تذکر جدی داده شود، گفت: برگزاری کنفرانسی مداخله جویانه در مصر درباره خوزستان نشان از کم‌لطفی حکومت جدید مصر به ایران دارد.
محمد صادق‌الحسینی ، درباره برگزاری نشستی مداخله‌جویانه در مصر درباره خوزستان ایران همزمان با سفر علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان به قاهره، گفت: بعید به نظر می‌رسد که دولت حاکم دست کم رییس‌جمهور و حزب حاکم مصر با برگزاری این نشست موافق باشند اما در این‌باره کم‌لطفی و کم‌کاری از طرف حکومت جدید مصر مشاهده می‌شود که اجازه برگزاری این‌گونه نشست‌ها را داده‌اند.
او ادامه داد: به نظر می‌رسد ارثیه‌ای از حکومت مبارک به حکومت جدید مصر رسیده است که بر همین اساس منافقین هنوز هم در مصر فعالیت می‌کنند که در این نشست اخیر سلفی‌ها به عنوان یکی از موتلفان حزب حاکم سخنرانی کرده‌اند. سلفی‌ها وابسته به عربستان سعودی هستند بر همین اساس باید تذکر جدی به دولت مصر داده شود که این‌گونه نشست‌های مداخه‌گرانه در امور داخلی کشور دیگری در مصر برگزار نشود.
صادق الحسینی اضافه کرد: برگزاری این نشست بوی دخالت در امور کشورهای دیگر دارد و یک پروژه ضدانقلابی علیه ملت‌های بیدار منطقه است. دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه هستند،‌ آن‌ها می‌خواهند از طریق ایجاد تفرقه‌های رنگانگ باعث فروپاشی مقاومت شوند. در همین راستا وهابی‌ها در جهت مبارزه با اسلام ناب محمدی وارد عمل شده و حتی در خوزستان نیز فعالیت‌هایی را انجام داده و نفوذ پیدا کرده‌اند و می‌خواهند امنیت و آرامش این منطقه را به هم زنند.
27219
کد خبر 270639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =