۰ نفر
۲۹ دی ۱۳۹۱ - ۲۲:۵۶

واحد مرکزی خبر نوشت:

 گروه تروریستی النصره، تعدادی ازنمازگزاران مسجدالحسین در درعای سوریه را به قتل رساند.
 شبکه تلویزیونی سوریه اعلام کرد گروه تروریستی النصره، با منفجر کردن دو خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مسجد الحسین در شهر درعا، شماری از نمازگزاران این مسجد را به خاک و خون کشید.
در این اقدام تروریستی، تعدادی نیز زخمی شدند و به مغازه های اطراف مسجد خسارت وارد شد.

حمله موشکی تروریست ها به حلب

تروریستها با شلیک موشک به شهر حلب شماری را کشتند و تعدادی را زخمی کردند.

‌شبکه تلویزیونی سوریه اعلام کرد، یک گروه از تروریست های مسلح با شلیک موشک به منطقه ای مسکونی در شهر حلب، تعدادی از اهالی این منطقه را کشتند و تعدادی دیگر را زخمی کردند.

آمار دقیق تلفات این حمله تروریستی هنوز منتشر نشده است.این حمله موشکی خساراتی نیز به جای گذاشت.

هلاکت چند تروریست در انفجار کارگاه ساخت بمب

شبکه تلویزیونی العالم درگزارش اعلام کرد؛ براثر وقوع انفجار درکارگاه ساخت بمب درمنطقه «معره مصرین» در استان ادلب سوریه، تعدادی از افراد مسلح تروریست به هلاکت رسیدند.

گاردین: شکاف بین جنگجویان القاعده و شورشیان سوری عمیقتر می شود

نزاع بین واحدهای مرتبط با القاعده و شورشیان موسوم به ارتش آزاد سوریه در شمال این کشور شدت می یابد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، روزنامه گاردین در شماره امروز خود در اینترنت در گزارشی به قلم مارتین چولوو از حلب نوشت: شکاف بین نیروهای جهادی و واحدهای ارتش آزاد سوریه در شمال سوریه چنان رو به گسترش است که بیم آن می رود این دو گروه رو در روی یکدیگر قرار گیرند و مرحله جدیدی در جنگ داخلی سوریه آغاز شود.

فرماندهان شورشی که تحت لوای ارتش آزاد سوریه می جنگند،‌ می گویند  عملکرد گروههای مسلح به ویژه جبهه النصره متحد القاعده که به گفته آنها به دنبال اهداف خودشانند، به طور فزاینده ای آنها را به خشم می آورد.

تنشهای فزاینده در مناطق حومه حلب که به مقری برای گروههای مسلح تبدیل شده ،‌ کاملا مشهود است. بسیاری از این جنگجویان دیدگاه بن لادن را دارند .

از طرف دیگر، گروههای شورشی سوری می گویند که اهداف شان ملی گرایانه است و قصد ندارند در صورت سقوط رژیم اسد اصولگرایی اسلامی را بر جامعه تحمیل کنند.

جنگ بین گروههای سراپا مسلح و واحدهای شورشی سوری که از اواخر تابستان گذشته کمک آنها را قبول کردند، دال بر وخامت اوضاع در جنگی است که تاکنون حداقل شصت هزار کشته بر جای گذاشته است. اما فرماندهان شورشیان در شمال می گویند چنین نتیجه ای  اکنون اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

یکی از فرماندهان ارشد به گاردین گفت: ما روز بعد از سقوط اسد با آنها وارد جنگ خواهیم شد و تا آن زمان دیگر با آنها همکاری نخواهیم کرد.

در هفته های اخیر گروه التوحید و دیگر شبه نظامیانی که بخشی از ارتش آزاد سوریه را تشکیل می دهند، عملیات مستقلی بدون کمک گرفتن از جبهه النصره انجام داده اند.

مسئله مهم دیگر برای رهبران شورشی سرنوشت دارایی های دولتی است که اکنون بدست جناح مخالف افتاده است. یکی از فرماندهان شورشی گفت: « از نظر آنها (گروههای مسلح) تصاحب و سرقت  دارایی های دولتی مانند کارخانه های مس یا هر کارخانه ای هیچ مسئله ای نیست. آنرا به ترکها می فروشند و پولش را برای خودشان بر می دارند در حالیکه این پول متعلق به مردم است.»

المنار فلسطین:گروههای چند ملیتی جنایات هولناکی را در سوریه مرتکب می شوند

گروههای اطلاعاتی چند ملیتی از جمله رژیم صهیونیستی جنایات هولناکی را علیه سوریه و مردم این کشور مرتکب می شوند.

کشتن شهروندان سوری و تصویربرداری از آنها و پخش تصاویر جنایتشان در شبکه های تلویزیونی ضد سوریه مانند العربیه و الجزیره و متهم کردن نظام سوریه، یکی از جنایات این گروههای اطلاعاتی است.

پایگاه اینترنتی المنار فلسطین با اعلام این خبر افزود هر روز که می گذرد جنایات ائتلاف جنایتکار مورد حمایت آمریکا ، اروپا ، عربستان ، قطر ، ترکیه و اسرائیل برای ضربه زدن به سوریه با ریختن خون مردم این کشور آشکار می شود.

منابع بسیار آگاه گفتند گروههای اطلاعاتی از این کشورها به صورت نامحسوس و محتاطانه در خاک سوریه با حمایت یک گروه مشترک از باندهای تروریستی حضور دارند و از مراکز حساس در سوریه تصویر برداری می کنند تا به اطلاعات بیشتری درباره تسلیحات و توانایی های نظامی سوریه دست پیدا کنند.

این منابع گفتند این گروهها با خودشان اسامی کارشناسان و دانشمندان از جمله فلسطینیان را در زمینه های مختلف به همراه دارند تا آنها را ترور کنند یا بربایند و برخی از این گروهها نیز از شانزده نفر از ملیتهای قطری ، ترک و اسرائیل تشکیل شده است.

این گروهها در داخل اردوگاههای فلسطینی به دنبال اسامی تحت تعقیب اسرائیل هستند که در برخی گروههای فلسطینی عضویت دارند تا آنها را بازداشت و ترور کنند.

این منابع تأکید کردند نیروهای ارتش سوریه هفت نفر از عناصر این گروهها را بازداشت کرده اند و از آنها بازجویی می شود.

این منابع به ملیتهای بازداشت شدگان اشاره نکردند.

به گفته این منابع، گروههایی برای سرقت آثار ارزشمند باستانی سوریه ، نابودی مشاغل ، ساخت بمب و تخریب تأسیسات ایجاد شده است و گروههایی نیز غیر نظامیان را قتل عام و تصویربرداری می کنند تا علیه نظام سوریه تبلیغات و آن را متهم کنند.

در چارچوب جنایاتی که توطئه گران علیه سوریه مرتکب می شوند ، عناصر اطلاعاتی عربستان و قطر اعضای برخی خانواده های سوری را که به ترکیه، عربستان و قطر رفته اند به نفع برخی شرکتها که از چند ماه قبل برای قاچاق اعضای انسان تأسیس شده است می ربایند.

این منابع فاش کردند شماری از افراد خانواده های حاکم بر عربستان و قطر بر این شرکتهای جنایتکار نظارت دارند.

حکام قطر و عربستان و نبیل العربی نوکر سعودیها و قطریها ( دبیر کل اتحادیه عرب ) با وجود همه این جنایاتی که عرق شرم بر پیشانی می نشیند از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهند تحت بند هفتم منشور سازمان ملل متحد سوریه را نابود کند.

49261

کد خبر 271591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۲
    1 0
    لعنت بر این تروریست ها اینها مسلمان نیستند یهودی هم این کاررا نمیکند اینها همان یزیدیان زمان امام حسینند که امام حسین را سر نماز تیر باران کردند