ایسنا نوشت:

روزنامه آکشام چاپ ترکیه در گزارش عنوان کرد نوآم چامسکی یکی از نظریه‌پرداران برجسته جهان در سفر خود به این کشور در دانشگاه بغازچی به سخنرانی پرداخت.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه آیا ایران مورد تهدید قرار گرفته است؟ آیا وقوع حمله نظامی علیه ایران امکان‌پذیر است؟ گفت: علیه ایران تهدیداتی وجود دارد اما بر اساس گزارش‌ها و اسناد نوشته شده در این باره، تهدید نظامی علیه ایران وجود ندارد.

این نظریه‌پرداز با اشاره به موضوع هسته‌یی ایران افزود: ممکن است ترکیه مجبور شود که بار دیگر در مساله هسته‌یی ایران وارد شود. ترکیه به دنبال حل این مساله است، برخی کشورها نیز در همین راستا تلاش می‌کنند اما ایالات متحده نمی‌خواهد این راهکار در مساله ایران مطرح شود.

چامسکی درباره ایجاد منطقه عاری از تسلیحات هسته‌یی در خاورمیانه افزود: ایالات متحده ناچار شد که این مساله را قبول کند، قرار بود درباره ایجاد منطقه عاری از تسلیحات هسته‌یی در فنلاند کنفرانسی برگزار کند، ایران قبول کرد که در این کنفرانس شرکت کند اما اسرائیل از قبول این مساله سر باز زد. به همین دلیل باراک اوباما مجبور شد که این کنفرانس را لغو کند. در واقع ایالات متحده حتی اجازه نمی‌دهد که کسی مساله تسلیحات هسته‌یی اسرائیل را مورد بررسی قرار دهد.
/29220

کد خبر 271711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =