هفته نامه سرنخ نوشت:

هنوز هیچکس از هویت آنها با خبر نیست. آنها روسای مشهور‌ترین باند‌های قاچاقچی و مافیایی جهان هستند. باند‌هایی که هر کجا بویی از جنایت و قاچاق موادمخدر به مشام برسد مطمئنا ردپایی از آنها پیدا می‌شود. لرد‌های قاچاقچی سران باند‌های مافیایی سراسر جهان هستند که بارها و بارها دستگیر شده و راهی زندان شده‌اند. بعضی از آنها هنوز در زندان به سر می‌برند و عده‌ای دیگر پس از آزادی همچنان در دنیای تبهکاری زندگی می‌کنند. به آنها لقب‌های گوناگونی می‌دهند از گرگ سفید گرفته تا کومیچو. آنها خاطرناک‌ترین دشمن مردم هستند.
مردی از مافیای سیسیل
«ماتئو مسینا دینارو» مرد شماره یک مافیای سیسیل است. دینارو اکنون یکی از مهم‌ترین مردان تحت تعقیب دنیاست. مافیای سیسیل در دهه 1800 یکی از قدرتمند‌ترین سازمان‌های جنایی در ایتالیا بود. این سازمان از مجموعه چندین خانواده تشکیل شد که هر یک از آنها مالکیت یک منطقه از ایتالیا را برای فعالیت‌های خود در نظر گرفته‌اند.
ماتئو مسینا دینارو اکنون پنجاه ساله است، او یکی از ثروتمند‌ترین مردان فراری جهان است. درباره زندگی دینارو اطلاعات بسیار اندکی در دست است اما طبق گزارش‌های دولت ایتالیا در طول چند سال اخیر معاملاتی که دینارو انجام داده است 3 میلیارد یورو برای او سود داشته است.

خطرناک‌ترین مرد
«سمیون ماگیلیویچ» از سوی سازمان اف‌بی‌آی، خطرناک‌ترین مرد جهان معرفی شده است. او یک جنایتکار اوکراینی است که رهبری مافیای روسیه را نیز برعهده دارد. هر تصمیمی که برای باند مافیای روسیه گرفته می‌شود می‌بایست زیر نظر ماگیلیویچ انجام شود.
گفته می‌شود که او در رشته اقتصاد مدرک دانشگاهی دارد و به خاطر خشونت بسیار زیاد به او لقب «دون سیمون» داده‌اند. باند مافیایی‌ای که دون سیمون رهبری آن را برعهده دارد یکی از خطرناک‌ترین سازمان‌های جنایی جهان است که در قاچاق مواد مخدر، خرابکاری و خشونت نقش دارند. گفته می‌شود که دون سیمون یکی از میلیارد‌های پنهانی در جهان است.

 اسکاتی زنده یا مرده
«کامورا» سازمان مافیایی جنایی در منطقه کامپانیا و ناپل ایتالیاست. این سازمان یکی از قدرتمند‌ترین سازمان‌های جنایی در جهان است که بنیانگذاری آن به قرن شانزدهم برمی‌گردد.
«پاسگال اسکاتی» جنایتکار ایتالیایی و رهبر باند کامور است. او از سال 1985 به اتهام قتل، مخفی کردن اجساد مقتولان و جنایت‌های دیگر تحت پیگرد قانونی قرار دارد و دشمن مردم شناخته شده است. گفته می‌شود که اسکاتی شخصیت بسیار آرام و خونسرد اما بی‌قید و بندی دارد. او یکی از ظالم‌ترین جانشین‌های رافائل کوتولو از رهبران سابق کامورا شناخته شده است. سال 1990، حکم بین‌المللی دستگیری اسکاتی صادر شد. در ژانویه 2004 دادگاهی غیابی برای او تشکیل شد و وی به جرم 26 قتل در طول سال‌های 1982 و 1983 به حبس ابد محکوم شد. تا اکتبر 2011 اسکاتی در حال فرار بود تا اینکه در آن زمان پلیس ایتالیا عکس جدیدی از او منتشر کرد و این در حالی بود که بسیاری معتقدند اسکاتی دیگر زنده نیست.

شینودا، کومیچویی قدرتمند
سال 2012 تخمین زده شد که نزدیک به صد هزار یاکوزا در سراسر جهان زندگی می‌کنند که 85 هزار نفر آنها در ژاپن به سر می‌برند. یکی از خطرناک‌ترین آنها گروه یاکوزا «ششمین یاماگوچی گومی» نام دارد که یکی از بزرگ‌ترین باند‌های جنایتکار در جهان است. این باند به غیر از خشونت بسیار زیاد اعضای آن به خاطر پیاده کردن قوانین بسیار سخت و سنت‌های خاص بسیار مشهور است. این سازمان هر سال میلیون‌ها دلار از راه قاچاق انسان، اسلحه و مواد مخدر به دست می‌آورد. «کومیچو» لقب روسای باند «ششمین یاماگوچی گومی» است، اولین کومیچو «هاروکیچی یاماگوی» نام داشت که از سال 1915 تا 1935 قدرت را در دست داشت. اکنون رهبری گروه را «کنیچی شینودا» برعهده دارد. شینودا یکی از وحشی‌ترین و خطرناک‌ترین مردان ژاپن است. او سال 2005 ریاست باند را برعهده گرفت و اولین رئیس گروه مافیایی بود که به راحتی در مکان‌های عمومی ظاهر می‌شد. شینودا بیشتر سال‌های عمر خود را در زندان گذرانده است. در دهه 1970 او به اتهام قتل به سیزده سال زندان محکوم شد. سال 2005 تنها چهار ماه از کومیچو شدن شینودا می‌گذشت که به جرم داشتن اسلحه غیر‌قانونی به شش سال زندان محکوم شد. او در آوریل 2011 از زندان آزاد شد و دوباره قدرت گروه تبهکار را به دست گرفت.

گرگ سفید
باند متحد بامبو بزرگ‌ترین باند تایوانی در جهان است. در اوایل دهه 1980 باند متحد بامبو در مسائل سیاسی کشور نیز نفوذ می‌کرد و از آن موقع به بعد به شهرت رسید. رئیس این باند «چن چی لی» بود که پس از 30 سال ریاست در سال 2007 از دنیا رفت. اینکه باند متحد بامبو مرتکب چه جنایت‌های پلیدی می‌شود کاملاً مشخص نیست. آنها برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کار وحشتناکی می‌زنند. باند بامبو به هیچ عنوان علاقه‌ای ندارد که نام رئیس آنها فاش شود از این رو هیچ اطلاعاتی قطعی‌ای درباره اینکه اکنون چه کسی ریاست این باند را برعهده دار دردست نیست اما بسیاری مدعی‌اند که «چانگ آن ایو» معروف به «گرگ سفید» رئیس باند بامبو است. گرگ سفید بالاترین مقام رسمی در باند متحد بامبو است، فردی که این لقب به او اهدا می‌شود بسیار خطرناک و خشن بودن خود را به همه ثابت کرده است. گرگ سفید پنج مدرک دانشگاهی دارد که سه مدرک را از دانشگاه‌های آمریکا گرفته است با این حال او بارها توسط پلیس آمریکا دستگیر و راهی زنده شده است.

دی فرانزوی بی‌دماغ
در دنیای جنایت‌های سازماندهی شده، به ندرت پیش می‌آید که رئیس یک گروه خلافکار توسط پلیس دستگیر نشده و راهی زندان نشود اما «جان دی فرانزو» رئیس یکی از خطرناک‌ترین باند‌های خلافکار است که توانسته از چنگ قانون فرار کند.
او اکنون رئیس باند شیکاگو است، باندی که یکی از مخوف‌ترین سازمان‌های جنایی در آمریکاست و اعضای آن در شهر‌های بسیاری مانند لس‌آنجلس، لاس‌وگاس و میامی عملیات‌های خشونت‌بار بسیاری را مرتکب شده‌اند. اعضای باند شیکاگو برخلاف اکثر باند‌های خلافکار که تنها به یک گروه نژادی اختصاص دارند از همه گروه‌های نژادی مانند آمریکایی، ایتالیایی، لهستانی و حتی ژاپنی‌ها تشکیل شده است.
سال 1993 تبهکاری به نام «جان دی فرانزو» ریاست باند شیکاگو را برعهده گرفت. دی فرانزو یکی سرباز کهنه‌‌کار بود و به لقب «بی‌دماغ» را داده بودند زیرا وی سال 1949 پس از سرقت از مغازه لباس فروشی هنگام فرار از پنجره مغازه بیرون پرید و صورت او به شدت آسیب دید. در آن حادثه دی فرانزو نیمی از بینی خود را از دست داد و برای همین لقب بی‌دماغ را به او دادند. دی فرانزو خلافکار بسیار خشنی است و همه او را به بد‌اخلاقی می‌شناسند. سال 2005 گروهی از رهبران مافیای شیکاگو مورد محاکمه قرار گرفتند. پس از این محاکمه بسیاری مطمئن شدند که او با بعضی از نیرو‌های پلیس در ارتباط است و برای همین تا کنون توانسته روی باند شیکاگو فرمانروایی کند.

 

30123

 

کد خبر 271889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • وحيد IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۱
    0 0
    فكر كنم نام بزرگترين آنها كه در سال ٢٠٠٦ دستگير شده رو فراموش كرديد. برناردو پروونزانو (Bernardo Provenzano) از همه افرادي كه نام برديد بدسابقه تر است.