محمود سریع القلم استاد دانشگاه شهید بهشتی با نام بردن از برخی کشورهای توسعه یافته گفت: کانون توسعه یافتگی این کشورها قانون گرایی بوده است.

به گزارش خبرآنلاین سریع القلم که درباره سبک زندگی با خبرگزاری مهر گفتگو کرده، گفت: وقتی انگلستان، آلمان، آمریکا، ژاپن و بعدها برزیل و دیگران را با خود مقایسه می کنیم در می یابیم که کانون توسعه‌یافتگی آنها قانون‌گرایی است. "داسیلوا" در طول 8 سال ریاست جمهوری خود بسیار موفق عمل کرد و برزیل را از یک کشور در حال توسعه تقریباً به یک کشور توسعه یافته تبدیل کرد در حدی که تولید ناخالص داخلی برزیل امروز از انگلستان و روسیه بیشتر است و یک کشور محترم و معتبر بین المللی شده است. به قدری عملکرد این فرد مثبت و موفقیت‌آمیز بود که مردم برزیل به دفعات تظاهرات کردند که او برای دور سوم ریاست جمهوری در قدرت باقی بماند که البته این امر مشروط به تغییر قانون اساسی این کشور بود. آقای "داسیلوا" با شهامت و قاطعیت مطرح کرد که باید به قانون اساسی احترام بگذاریم و دو دوره 4 ساله برای من کافی است و قطعاً افراد و گروه‌های دیگر در کشور هستند که می توانند قطار توسعه و پیشرفت را هدایت کنند.

این استاد دانشگاه شهید ببهشتی با اشاره به اینکه لذت قدرت و سمت داشتن ظاهراً بالاترین لذتهاست گفت:  ولی آقای "داسیلوا" به عنوان یک برزیلی معقول و قانونمند از قدرت کنار رفت. منظور این است که سبک زندگی ما چه شهری، چه مدنی، چه سیاسی، چه اجتماعی و چه در حوزه‌های آموزشی باید به سمت قاعده‌مندی پیش برود.

4949

کد خبر 273307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام EU ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
    35 2
    جانا سخن از دل ما می گویی . اینجا همیشه دیگرانی هستند که مقصر اصلی باشند!!! آمریکا انگلیس آلمان فرانسه و...... نقشه جغرافیا ولی مدیران و تصمیم گیران اصلا !!!!