۰ نفر
۱۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۳

هفته نامه سلامت نوشت:

بیشتر ما سحر زکریا را با سریال‌های طنزی که در آنها بازی کرده، می‌شناسیم؛ قوه تلخ، پاورچین و شب‌های برره از کار‌های طنز شاخص زکریا در تلویزیون هستند. او در سینما هم با کارگردان‌هایی مثل سیروس الوند همکاری داشته است. زکریا این روز‌ها با ایفای نقش آذر به عنوان یک دختر مرفه و مقتدر در مجموعه تلویزیونی میلیادر حضور موفقی را در بازیگری تجربه می‌کند؛ بازیگری که علاقه اصلی‌اش حضور در کار‌های جدی و درام است.
اگر موافق باشید گفت‌وگو را از کار اخیرتان در مجموعه تلویزیونی «میلیاردر» شروع کنیم؟
بله، علیرضا امینی (کارگردان این مجموعه) سابق درخشانی در سینما داشته است. او تحت تاثیر سینما در ساختار مجموعه میلیاردر به حرکت و پویایی در صحنه اعتقاد داشت و به همین دلیل کمتر صحنه‌هایی ایستا در کارش دیده می‌شود. منظورم این است که با سریال خوش ریتمی روبه‌رو بودیم.
نقش آذر چقدر به ایده‌آل‌ها و معیار‌هایتان در بازیگری نزدیک بود؟
زمانی که بازی من در فیلم یا مجموعه‌ای به پایان می‌رسد، فکر می‌کنم که در کار بعدی‌ام باید بتوان حضور بهتری داشته باشم. نقش‌ آذر برایم ویژگی‌هایی داشت که با اهمیت بود. آذر دختر روراست و صاف و ساده‌ای است و جاهایی در قبال سیاهکاری و مخفی کاری شوهرش حیرت زده می‌شود. او جنبه‌های انسانی و اخلاقی بیشتری دارد. در جاهایی خیلی آرام و منطقی است و در جاهایی هم بر اثر خطای اطرافیانش، واکنش‌های تندی از خودش نشان می‌دهد.
شما در زندگی عادی شخصیت آرامی دارید یا اینکه سعی می‌کنید از خودتان شخصیت مقتدر و سفت و سختی نشان دهید؟
نمی‌دانم. پاسخ به این سوال سخت است. بهتر است دیگران درباره اینجور ویژگی‌های آدم قضاوت کنند. خودم اعتقاد دارم که شخصیت آرامی دارم و اهل تنش و درگیری نیستم.
شما از معدود بازیگران زن سینمایی ایران هستید که در چند سال اخیر همیشه از لحاظ جسمانی در آمادگی خوبی قرار داشته‌اید این آمادگی چگونه به دست آمده است؟
به تغذیه‌ام اهمیت می‌دهم و به این اصل مهم اعتقاد دارم که بازیگر نباید بدن و آمادگی جسمانی‌اش را به امان خدا رها کند. بدن و ویژگی‌های ظاهری برای بازیگر یک ابزار کار موثر و کار‌آمد است. در تمام دنیا بازیگران برای آمادگی جسمانی و مساله تغذیه اهمیت خاصی قائل هستند. همیشه در طول دوران کاری‌ام این مساله را مورد توجه قرار داده‌ام که در کنار کارم به سلامت اهمیت بدهم. بنابراین همیشه سعی می‌کنم تغذیه‌ای سالم داشته باشم سر موقع بخوابم و در کنار آن به مطالعه و تحقیق درباره نقش‌هایی که بازی می‌کنم بپردازم.
ورزش هم در برنامه روزانه‌تان جایگاهی دارد؟
همیشه به ورزش علاقه داشته‌ام و صبح‌ها حدود یک ساعت ورزش‌های عمومی و پیاده‌روی انجام می‌دهم می‌دانم که بدنم همیشه با ورزش کردن تندرست می‌ماند.
ورزش خاصی را هم دنبال می‌کنید؟
بله. مدت‌ها به ورزش کیک‌بوکسینگ می‌پرداختم.
چه جالب! روحیه طنزی که از شما می‌شناسیم، متفاوت است. این ورزش کمی خشن نیست؟
اتفاقاً باعث آرامش و تمرکز می‌شود. بد نیست بدانیم هنگام پرداختن به این ورزش، خشونت هنگام تمرین‌ها از بدن خارج می‌شود و بعد از پایان تمرین، احساس آرامش و آسودگی به فرد دست می‌دهد.

 

30123
 

کد خبر 274578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =