آیت الله هاشمی تاکید کرد:ایمان امام(ره) در مبارزه علیه رژیم پهلوی به مردم، شجاعت و توکل می‌داد و راه روشن و بدون انحراف مبارزه را برای آحاد مردم روشن و ترسیم می‌کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نطق آغاز جلسه امروز مجمع با گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم دکتر حسن حبیبی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و درخواست از اعضا برای قرائت فاتحه گفت: دکتر حبیبی یکی از یاران مبارزان قبل از انقلاب و همکاران صدیق بعد از انقلاب اسلامی و انسانی از تراز خوبان بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین افزود: مرحوم حبیبی 12 بهمن ماه سال 1357 با امام امت وارد ایران شد و همزمان با همان ایام با سپری کردن دورانی پررنج و کسالت جسمی که حاکی از صبر بزرگ ایشان بود، از میان ما رفت.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود با تبریک ایام خجسته و مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی و ایام ورود حضرت امام(ره) به میهن گفت: این ایام در تاریخ ایران دارای برجستگی‌های بارز و بی‌سابقه‌ای در انقلاب‌های دنیاست که یکی از مهمترین برجستگی‌های آن، محوریت حضرت امام(ره) در ایجاد ایمان و اعتماد بین آحاد مردم و مبارزین بود که علائم این ایمان و اعتماد، در راهپیمایی‌های میلیونی مردم علیه رژیم طاغوت تجلّی می‌یافت.
اهم اظهارات رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی می آید:
• ایمان امام(ره) در مبارزه علیه رژیم پهلوی به مردم، شجاعت و توکل می‌داد و راه روشن و بدون انحراف مبارزه را برای آحاد مردم روشن و ترسیم می‌کرد.
• رفتار و منش امام در مبارزه به‌ویژه تصمیم تاریخی ایشان برای ورود به کشور در حالی که رژیم طاغوت هنوز همه اهرم‌های قدرت را در دست داشت و از اقدامات امام و پیشتازان انقلاب و مردم نیز عصبانی بود، درسی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است، زیرا مسیر هوایی پاریس تا تهران می توانست پرخطر باشد و حتی مسیر فرودگاه تا بهشت زهرا و سپس استقرار امام در مدارس علوی و رفاه که اماکنی بی دفاع بود همه از مخاطرات بزرگی بودند که یاران امام را نگران می‌ساخت، ولی امام با صلابت مثال‌زدنی وارد کشور شدند و در طول ده روز دهه فجر، دولت تشکیل دادند، حکومت نظامی را نقض کردند و با حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها، انقلاب اسلامی را به پیروزی نهایی رساندند.
• بیعت افسران نیروی هوایی، تزلزل در پادگان‌ها و نقض حکومت نظامی و حضور بی‌پایان مردم در خیابان‌ها که همه با هدایت‌ها و فرمان امام راحل شکل گرفت تیر خلاص را به رژیم پهلوی وارد کرد که همه این وقایع نشان از واقعیت مهم اعتماد متقابل مردم به رهبری و رهبری به مردم است.
• انقلاب اسلامی تا به امروز فراز و نشیب‌های بسیاری از قبیل عبور از بحران‌های متعدد ضدانقلاب، کودتا، جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و تهدیدها، را پشت سرگذاشته است. در آستانه یوم‌الله 22 بهمن، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، امسال نیز همراه و همگام با تمام مردم ایران در راهپیمایی حماسی این روز شرکت خواهند کرد. مردم ما با درک بالای سیاسی و شناخت شرایط روز کشور و اوج دشمنی‌ها و تحریم‌ها، بار دیگر هوشمندانه در راهپیمایی 22 بهمن حضور گویایی خواهند داشت و چشم طمع دشمنان انقلاب را کور و در دل آنها رعب ایجاد خواهند کرد.
/27220

کد خبر 274658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =