سایت خبری ملیت نوشت:

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اتفاقات جلسه استیضاح امروز در مجلس گفت: جلسه روز گذشته مانند تمام جلسات استیضاح در مجلس به شکل منطقی و طبیعی پیش رفت و نمایندگان استیضاح کننده و وزیر مربوطه نظرات و دفاعیات خود را مطرح کردند اما آنچه که جلسه امروز را غیر طبیعی و غیر منطبق با روال معمول کرد، اقدام عجیب رئیس جمهور در صحن مجلس بود.
وی افزود: بی شک این روش آقای احمدی نژاد که با پخش یک فیلم بدون کیفیت که هیچ ارتباطی با موضوع استیضاح نداشت و بیان مطالبی در متهم کردن رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه صورت گرفت اقدامی بسیار نا مناسب و دون شأن جایگاه رفیع ریاست جمهوری بود.
بروجردی ادامه داد: نکته مهم و قابل توجه در این خصوص این است که شروع کننده این حرکت غیر اخلاقی و خارج از بحث استیضاح شخص رئیس جمهور بود.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: علت اصلی عکس‌العمل نمایندگان و ریاست مجلس عمل رئیس جمهور بود و به همین دلیل به وزیر نیز رأی عدم اعتماد دادند.
بروجردی این حرکت را مخالف نص صریح بیانات مقام معظم رهبری دانست که کشاندن اختلافات به مردم را خیانت تعبیر فرموده بودند و افزود: اما باید توجه داشت که عادلانه نیست که هر دو قوه را با یک حکم محکوم کرد چرا که دکتر لاریجانی چاره ای جز پاسخ دادن به اتهامات مطرح شده نداشت.
نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم تصریح کرد: رئیس مجلس با اینکه اطلاعات متعددی از جریان انحرافی و برخی نزدیکان رئیس جمهور داشت، با متانت و خویشتن‌داری خاصی، مطالب مستدلی در پاسخ به اظهارات رئیس جمهور بیان کرد که تحسین نمایندگان را برانگیخت.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: قانون اساسی، قوانین مجلس و مصوبات شورای نگهبان و نیز بیانات و اراده مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب است و دولت باید عمل به قانون را پذیرفته و به آن تن دهد.
بروجردی در پایان گفت: امید است که با توجه به ایام فرخنده دهه فجر و این تجربه تلخ، ملت شاهد گذاشتن نقطه پایانی بر این روند باشند و مواضع آینده دولت در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری صورت گیرد.
19 219
کد خبر 275042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =