نایب رییس مجلس بر ضرورت ارائه همزمان لایحه بودجه چند دوازدهمی با لایحه بودجه کل کشور از سوی دولت تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در پایان جلسه علنی امروز مجلس حمیدرضا عزیزی نماینده فارس در تذکری با اشاره به تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه 92 ، گفت: طبق اصل 126 رییس جمهور مسئول امور برنامه و بودجه است و اصل 52 نیز دولت را مکلف می کند که به ترتیبی در قانون مقرر شده است بودجه سالانه را تهیه و به مجلس ارائه دهد.
وی تصریح کرد: ماده 186 آیین نامه داخلی مجلس و ماده 213 برنامه پنجم هم دولت را به تقدیم لایحه تا 15 آذرماه هر سال ملزم می کند که تا امروز بیش از دو ماه از آن گذشته است. چون در انجام این تکلیف قانونی مهم تعلل شده، براساس ماده 188 دولت الزام دارند همراه با لایحه بودجه کل کشور، لایحه چند دوازدهم را هم به مجلس تقدیم کند.
وی با اشاره به ماده 81 قانون برنامه پنجم تاکید کرد: ما براساس این ماده دولت را مکلف می دانیم که جداول منابع و مصارف ارزی را همراه با لایحه سالانه تقدیم کند و تکلیف لایحه چند دوازدهم و جداول منابع و مصارف ارزی بر زمین نماند تا ما هم در نقش فنی و تخصصی و چکش کاری بودجه فرصت داشته باشیم.
محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس که ریاست بخش پایانی جلسه امروز را برعهده داشت با وارد دانستن این تذکر، گفت: بارها و بارها نمایندگان اعلام کرده اند، ریاست مجلس تذکر داده و نامه نوشته اند، معاون نظارت مجلس تذکر دادند و همچنان ما منتظر لایحه بودجه سال 92 به انضمام لایحه چند دوازدهم بودجه که دولت موظف به ارائه همزمان آن است هستیم.
وی تاکید کرد: هر روز و هر ساعتی که میگذرد این تخلف قانونی متاسفانه استمرار پیدا می کند.

تذکر 28 نماینده به رئیس جمهور برای ارایه لایحه چند دوازدهمی بودجه به مجلس

همچنین 28 نماینده مجلس در تذکر مکتوب خود به رئیس جمهور خواستار ارایه لایحه چنددوازدهمی بودجه توسط دولت شدند. جواد جهانگیرزاده عضو هیات رییسه مجلس، با اعلام این تذکر اظهار داشت: جعفرزاده، نقوی، توکلی، سقایی، نادران، زمانیان، سید‌هادی حسینی، باقری بناب، موسوی لارگانی، نعمتی، سلطانی، لاهوتی، ثروتی، حیدرپور، احمدی‌دهلران، شهریاری، مصباحی مقدم، آصفری، مرندی، عزیزی فارسانی، شوهانی، رحماندوست، مقیمی، سلیمی، تابش، سبحانی‌نیا، فتح‌الله حسینی و جواد جهانگیرزاده این تذکر را امضاء کرده‌اند.
به گفته‌ این عضو هیات رئیسه مجلس در این تذکر آمده است که باید تکلیف دولت به تقدیم لایحه چند دوازدهمی بودجه و جدول منابع و مصارف ارزی بر اساس قانون اساسی و قانون برنامه‌ پنج ساله‌ پنجم و قانون آیین‌نامه داخلی مجلس همراه با لایحه بودجه کشور مشخص شود.
/29220

کد خبر 275256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =