بابک زنجانی مدیرعامل باشگاه راه آهن در مصاحبه ای با سایت باشگاهش به همه شایعات درباره خود پاسخ داد.

بابک زنجانی ؛ این نام بعد از اتفاقات روز استیضاح وزیر کار و فیلم مورد استناد رئیس جمهور سر زبان ها افتاد. زنجانی اما چند ماهی هست که وارد ورزش شده. او باشگاه راه آهن را در ابتدای این فصل خرید و با کمک علی دایی سعی کرد نقشی پررنگ در فوتبال ایران داشته باشد. این گفت و گو ساعاتی قبل در سایت باشگاه راه آهن منتشر شده. اگرچه خیلی ارتباطی به فوتبال ندارد اما حرف های خواندنی زیادی دارد. از دلیل تحریم باشگاه راه آهن گرفته تا مسائل مربوط به فیلم مورد استناد رئیس جمهور و یک سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد تومانی.

•  در لیست تحریم ها نام باشگاه ورزشی راه آهن زیر مجموعه هلدینگ سورینت به چشم
می خورد ، آیا توضیحی در این خصوص دارید ؟
باشگاه راه آهن اولین باشگاه ورزشی ایران بوده و یکی از باشگاه های ورزشی قدیمی کشور می باشد و اصولا باشگاه ها و صندوق ها در دنیا به هیچ عنوان تحت هیچ تحریم و مسائل سیاسی بین المللی قرار نخواهند گرفت .
لذا نام باشگاه راه آهن فقط به خاطر اینکه در لیست شرکتها و موسسات گروه هلدینگ سورینت قرار داشته و به خاطر اسم من ، به عنوان شرکتهای تحت تحریم قرارگرفته ولی هیچ منع قانونی برای فعالیت خارجی ندارد .
•  چرا نام شما در لیست تحریم های اتحادیه اروپا قرارگرفته ؟!
شما بهتر می دانید که در حال حاضر ایران دشمنان زیادی دارد و به اسم تحریم ها سعی دارند از تلاش بازرگانان و کسانی که برای بازار کشور و به حرکت در آوردن چرخه اقتصاد آن حرکت می کنند جلوگیری کنند و این خود یک جنگ است . شرکت هلدینگ سورینت با توجه به فعالیت های تجاری خود در خارج از کشور دفاتر و کارخانجات و تجارتهایی متفاوتی را دارد که مورد توجه کشورهای غربی قرارگرفته و طبق معمول که از روی غرض ورزی با ایران و بازرگانان آن جنگ می کنند و به صرف شنیده ها و اخبار کذب ، بازرگانان ایرانی را گرفتار تحریم نموده و از فعالیت آنها جلوگیری می کنند . در لیست شرکتهای تحریمی اتحادیه اروپا نام اینجانب ، برده شده که نام من اصلاً در آن شرکتها نبوده و فقط به صرف خبر کذب تحریم کرده اند و این غرض ورزی اروپایی ها را بیش از پیش به مردم ایران نشان می دهد .
•  آیا زمانی که نام شما در لیست تحریم ها قرارگرفت شما در خارج از کشور بازداشت شدید ؟!
بازداشت ؟!؟!؟ هرگز چنین چیزی نیست من زمانی که در کشور امارات وارد شدم نام اینجانب در لیست تحریم ها قرارگرفت و متاسفانه ویزای اقامت امارات اینجانب همان روز به پایان رسید و مجبور به تحمل 10 روز اقامت در دبی بودم تا ویزای جدید را به من بدهند تا بتوانم از کشور خارج شوم و هیچ دلیل خاص دیگری نداشته است .
• در شبکه های خارجی و بعضی ازسایتهای مجازی داخل کشور شما را متهم به خرید نفت و رانت خواری و غیره می نمایند ؟!؟ آیا صحت این موضوعات را تایید می فرمایید ؟!؟
ببینید خوب تکلیف شبکه های ضد انقلاب و خارجی که معلوم است و نیازی به توضیح ندارد ، در داخل کشور هم من سایت قانونی مجازی ندیدم که چنین مسائلی را عنوان کند ، تنها سایت مجازی داخل کشور سایت ... بود که این سایت ثبت نشده و غیر قانونی است و طی استعلام های به عمل آمده از وزارت فرهنگ و ارشاد این سایت غیر قانونی است.. .
• آیا شما کار نفتی کرده اید ؟!؟ و باعث ضرر به کشور شده اید ؟! و این تحریم ها به این دلیل به شما حاکم شده است ؟!؟
ببینید کشور قانون دارد و این طور نیست که یک وزارت خانه ای باری به کسی بدهد و بعد تحقیق کند پولش را چگونه خواهد گرفت و ضرر و زیان ببیند اینها همه حرفهای این شبکه های زیرزمینی است .
همانطور که گفتیم اینجانب بازرگان و تاجر هستم و بازرگان و تاجری که فعالیتهای مناسبی داشته باشد اهل هر کشوری باشد برای شفافیت کارش باید گزارشهای کارهای انجام خود را به مسئولین کشورش اعلام کند و اگر غیر این باشد اشتباه است . مسئولین کشور برای همین موضوع منصوب هستند و هر مسئول نسبت به سابقه و تشخیص خود بازرگانان را راهنمایی و یاری میدهد و به صلاح کشور حرکت می کنند . لذا این حرفهای عنوان شده پوچ است و در خصوص تحریم که فرموده اید بابت نفت صورت گرفته به اطلاع میرسانم من یک ایرانی هستم و یک ایرانی با قانون کشور خودش حرکت می کند هر بازرگان حقیقی و حقوقی مجاز به خرید نفت از کشورش میباشد و حتی فروش نفت را اینجانب در چارچوب قانون بین المللی انجام دادم زیرا اتحادیه اروپا و آمریکا تعدادی کشور را به عنوان کشورهای معاف از تحریم برای مدتی معین اعلام نموده و اینجانب بار تجارتی خود را به کشورهای غیر مجاز نبرده و نفروخته ام لذا این تحریم خلاف قانون وضع شده ی خودشان بوده است و در حال پیگیری آن میباشم . در خصوص رانت خواری من کلیه شرکتهای خود را از 15 سال پیش تک تک درست کرده ام و به هیچ کجا بدهی
ندارم ، و اگر کسی احساس می کند رانتی استفاده شده حاضر هستم آن شرکت را کمتر از قیمت روز واگذار نمایم تا رانت هایی که مورد نظر شان هست به آنها منتقل شود .
• آیا خرید و فروش نفت ضرر و زیانی برای کشور داشته است؟ 
خیر چنین نیست و کشور قانون دارد و مسئولین مربوطه طبق قانون ،کار خود را انجام میدهند وحقی برای سوء استفاده هیچ شخص حقیقی و حقوقی در کشور اسلامی وجود ندارد .
• در خصوص تأمین اجتماعی مسائلی عنوان شده که از شما نام برده اند و قرار بوده معامله ده هزار میلیاردی تومانی با تأمین اجتماعی انجام دهید ، آیا این موضوع صحت دارد؟!؟
با توجه به تحریم های به عمل آمده مجبور بودم منابع خود رابه کشور منتقل و بهترین محل را صندوق تامین اجتماعی انتخاب نمودیم . لذا از آقای مرتضوی تقاضا داشتیم برای جذب این سرمایه به داخل کشورکمک کند و در آن شرایط سخت ایشان نهایت تلاش را برای جذب این سرمایه و به خطر نیفتادن این مبلغ به عمل آوردند و نهایت تشکر را دارم ، از طرفی ایشان اعلام نمودند این صندوق امسال نیاز مبرم به منابع مالی جهت بازنشستگان و اعضاء تحت پوشش تامین اجتماعی را دارد و با توجه به کمکی که صندوق انجام داد قسمتی از منابع را به شرکتهای بحرانی تحت پوشش این شرکت تزریق و سهام دار شوید و قراردادی تنظیم و مقرر شد نسبت به تخصص شرکتها بررسی و این کار انجام شود . و مقرر بود صورتهای مالی آن به هلدینگ ما جهت بررسی ارائه گردد .
• فیلم هایی از شما درسایتها و کشور پخش شده در خصوص روابط پشت پرده این موضوع آیا صحت دارد ؟!؟
این موضوع های منعکس شده حرفهای سیاسی است که رد و بدل می شود و من دخالتی به مسائل هیچکس ندارم . اما درخصوص خودم این موضوع را می توانم اعلام کنم که هیچ پشت پرده ای وجود ندارد و مسئولی برای انجام کار ما پولی نخواسته است ، حتی آقای مرتضوی مکرراً همیشه اعلام می نمود که از دربان این سازمان تا دفتر اینجانب اگر کسی یک جعبه شیرینی خواست حق دادن آن را ندارید ، آقای فاضل لاریجانی را هم من فقط 5 دقیقه در دفتر آقای مرتضوی دیدم و ایشان هم شخص بسیار محترمی بود و فقط آشنا شدیم و هیچ حرفی از ایشان نشنیده ام و بعید است که کسی در عرض 5 دقیقه آشنایی تقاضائی از کسی داشته باشد ، اما در خصوص این که کسانی برای همکاری با ما تماس می گرفتند در میان شرکتها و تجار خرید و فروش و حتی پرداخت کمیسیون به طرفین انجام می گیرد و کار غیرقانونی نیست و کسانی که به اینجانب مراجعه می کردند و قصد همکاری داشتند که هیچ ربطی به آقای مرتضوی و آقای لاریجانی نداشته اند . من فقط برای شفافیت کارم از آقای مرتضوی استعلام نمودم که آیا شما این اشخاص را می شناسید ؟! که ایشان همه را رد کردند . و تقاضا داشتند که من این اشخاص را به مسئولین اعلام کنم تا شبهه ای برای حرکت ایشان وجود نداشته باشد و این فیلم از ما ، همین موضوع را نشان می دهد که من اعلام کردم چشم می روم و می گویم که این اشخاص این مسائل را عنوان کرده اند . ولی نمی دانستم این مسائل ضبط می شود و به عنوان یک مساله بزرگ از آن استفاده می شود . من فقط یک بازرگان معتقد و متعهد به کشورم و به مسئولین کشورم احترام می گذارم و هیچ شخصی به اینجانب هیچ درخواست غیر عرف نداشته و حساب های ما شفاف است .اما مسائل دیگر به من ربطی ندارد و از آن فیلم ها اطلاعی ندارم .
• عکس شما و آقای میرکاظمی در هواپیما شخصی جت دیده شده ، نظری دارید ؟!؟
اولاً که این عکس ما در جت چیزی خلاف نیست ، دوماً اینجانب شرکت هواپیمایی دارم و هر کس که بخواهد می تواند با ساعتی 2000 دلار هزینه کند و از این هواپیما استفاده کند و این نرمال است . آقای میرکاظمی هم از دوستان و تجار خوب است که ما در تاجیکستان پرواز برای رفتن به ترکیه پیدا نکردیم با این هواپیما رفتیم و عنوان این مسائل خیلی مسخره است ..
• آیا شما پاسپورت دانمارکی دارید ؟؟
من تا کنون به دانمارک نرفته ام چه برسد به اینکه پاسپورت دانمارکی داشته باشم برای دریافت یک پاسپورت باید در یک کشور حضور داشت و سرمایه گذاری کرد از طرفی آنقدر این موضوع بد جعل شده که عکس من بدون کراوات به روی پاسپورت دانمارکی قرار گرفته !! در حالی که یکی از قوائد دریافت پاسپورت های اروپائی بستن کراوات است از طرفی آن امضاء معلوم است توسط همان سایت های جعلی انجام شده زیرا من سواد خواندن و نوشتن اسم خودم را دارم و اشتباه امضاء نمی کنم .
• آیا بانک شما در مالزی که تحت تحریم قرار گرفته 8 میلیون دلار ارزش دارد ؟؟؟ آیا ال سی گشایش کرده برای وزارت نفت ؟؟ و مشکل دار بوده است ؟!؟!
بانک مالزی فقط دریافت کننده ال سی است وال سی را ابلاغ میکند و صادر کننده ال سی نیست . از طرفی یک ال سی که کانفرم شده دریافت می شود حتمأ باید 100%پول آن تأمین باشد و ربطی به اعتبار بانک گیرنده ندارد تمام بانک های دنیا مگر به ارزش بانک خود کار می کنند؟ از طرفی این بانک با سرمایه 104 میلیون دلار ثبت شده و همیشه به تعهدات خود اقدام نموده و بدهی ندارد و نهایتاٌ سرمایه صاحب سهام این بانک در داخل کشور چندین برابر این ال سی ها می باشد و تمام ال سی ها بدون چون و چرا در زمان خود در حساب های شرکت نفت ( نیکو ) واریز گردیده . اعلام می دارم سرمایه هلدینگ این شرکت در داخل کشور چندین برابر معامله این بانک می باشد و مجموعه های هلدینگ حتی 1 ریال بدهی ندارد.
 

4141

کد خبر 275601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =