مهر نوشت:

ساعت 22 شامگاه چهارشنبه، صدای انفجار مهیبی کوچه رضوان 17 و اطراف آن را در محله شهرک آزادیه(میرزایی) باقرآباد شهرستان قرچک به لرزه درآورد.
نیروهای پزشکی و اورژانس، پلیس و آتش نشانی در کمترین زمان ممکن در محل حادثه حاضر شدند و به اقدامات تأمینی اولیه پرداختند.

به گفته شاهدان و مصدومان نشت گاز در خانه مسکونی واقع در آپارتمان 16 واحدی، باعث شده بود تمام فضا از گازخانه پر شود . به این ترتیب پدر و مادر و پسر خردسال خانواده وقتی وارد خانه می شوند و زن کلید برق را می زند، انفجار روی می دهد.

در پی انفجار رخ داده، اسباب و اثاثیه منزل، از جمله یخچال، کولر و... به بیرون پرتاب شده و چهار واحد مسکونی طبقه اول(روی پارکینگ) به طور کامل تخریب شد.

همچنین به منازل واقع در روبرو و بالای محل انفجار، آسیب جدی وارد شده و شیشه های آنها بر اثر موج حاصل از انفجار شکسته شده است.

مصدومان این انفجار که یک زوج جوان و پسر خردسالشان بوده اند، به سرعت توسط نیروهای امدادی اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

چهار اتومبیل که در مقابل این واحدهای مسکونی پارک بودند نیز به دلیل افتادن وسایل منزل منفجر شده بر روی آنها آسیب دیده اند.

گفتنی است، ایمن سازی کامل واحدهای تخریب شده و خانه های آسیب دیده اطراف آن به سرعت انجام شده و نوار زرد رنگ اخطار نیز در آن محوطه کشیده شده است.

داود مهدی زاده، رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک اعلام کرد: دلیل اصلی این حادثه و ابعاد پنهان آن، روز پنج شنبه به صورت رسمی از سوی آتش نشانی اعلام می شود.

نکته مهم این حادثه، ابعاد مشکوک آن بوده که گویا این منازل مسکونی به تازگی دارای اشتراک گاز شده بودند و طبق اظهارات ساکنان، برخی از واحدهای مسکونی آن خالی از سکنه بوده و گاز را به آن واحدها تحویل نداده و امضا نگرفته اند.

گزارش مهر حاکی از آن است که عدم آشنایی با ساز و کار نصب و استفاده از وسایل گاز سوز به احتمال فراوان، علت اصلی حادثه بوده است.
47282

کد خبر 275648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =