عضو کمیته ویژه پیگیری حوادث قم می گوید: هنوز به جمع بندی خاصی در خصوص حادثه اخلال در سخنرانی رئیس مجلس در نرسیده ایم و برای اظهار نظر در این خصوص به زمان نیاز داریم.

منصور حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی مجلس و از اعضای کمیته ویژه پیگیری حوادث قم در گفت وگو با خبرآنلاین با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص گفت: ما اکنون در مراحل مقدماتی بررسی این موضوع هستیم به 2 هفته وقت نیاز داریم تا بتوانیم به جمع بندی در این باره برسیم.
در مراسم 22 بهمن شهر قم گروهی با شعار بصیرت بصیرت و پرتاب مهر به سوی جایگاه سخنرانی مانع ادامه صحبت های رئیس مجلس شدند. به دنبال این حادثه، مراجع تقلید در تماس های تلفنی با علی لاریجانی از این اقدام ابراز تاسف کردند. آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید نیزاین اقدام را «حرام شرعی» خواند.
در همین حال میرتاج الدینی معاون امور قانون اساسی رئیس جمهور از برخی گله کرده که «متاسفانه خواستند مانند همیشه حادثه قم را به طرفداران دولت نسبت دهند.»
سایت روزنامه ایران بعد از این حادثه تصاویری را از حامیان دولت منتشر کرد که پوستر «زنده باد بهار» را در شهر قم در دست داشتند. اتفاقی که موجب شد برخی اصولگرایان از جمله اسماعیل کوثری از نمایندگان صولگرای مجلس اظهارات رئیس جمهور در پایان سخنرانی اش در 22 بهمن و ذکر عبارت «زنده باد بهار» را با اقدامات جریان حاشیه دولت برای حضور در انتخابات مرتبط کنند. اینجا را ببینید.
حقیقت پور در پاسخ به اینکه آیا این جریان سازماندهی شده بوده است، گفت: به تازگی رسیدگی به این پرونده را آغاز کرده ایم و در حال حاضر هنوز جمع بندی خاصی در خصوص این موضوع به دست نیاورده ایم. ما از طریق مقامات مسئول موضوع را پیگیری می کنیم تا مشخص شود تدابیر پیش بینی شده در آن روز چقدر متناسب با آن شرایط بوده است.
به دنبال سفر اعضای کمیته ویژه پیگیری حوادث قم در روز 22 بهمن جلسه این کمیته روز گذشته در این شهر با حضور شورای تامین این استان برگزار شد و همچنین جلساتی نیز با امام جمعه و مسئولان این شهر برگزار شد.
حقیقت پور در خصوص اینکه آیا افراد دیگری هم در این خصوص بازداشت شده اند، گفت: ممکن است مقامات مسئول در این زمینه برخی دیگر از افراد را احضار کنند اما تعدادی از بازداشت شدگان نیز به قید وثیقه آزاد شدند.
/27212
 

کد خبر 277688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =