۰ نفر
۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۴

شیپورماهی دریای کارائیب چشمانی زیبا و رنگارنگ دارند؛ رنگ‌هایی که ناشی از شکست نور در چشمان آن هستند. این تصویر زیبا توانست رتبه سومین عکس برتر سال را که توسط وورلدپرس‎فوتو اهدا می شود، کسب کند.

محمود حاج‌زمان: چشمانی که در عکس می‌بینید، متعلق به شیپورماهی دریای کارائیب هستند؛ و رنگ‌های متنوع و فراوان آن ناشی از شکست نور است.
به گزارش نیوساینتیست، پرتوهای نور هنگام ورود و خروج به چشمان ماهی خم می‌شوند. از آنجایی‌که ضریب شکست رنگ‌های مختلف متفاوت هستند؛ آنچه که قبلا نور سفید بوده است، همچون رنگین کمان به طیف‌های مختلف تجزیه می‌شود. رنگ‌هایی که در چشم ماهی می‌بینید، همانند توالی رنگین کمان از نارنجی تا آبی هستند.

همانند تمام شیپورماهیان، این ماهی که از گونه Aulostomus maculatus است بدنی باریک و کشیده دارد. این ماهی اغلب به صورت عمودی شنا می‌کند، و خود را در میان مرجان‌های عمودی پنهان می‌سازد. این ماهی همچنین با شنا کردن در میان خطوط افقی بدن سایر ماهیان بزرگ‌تر خود را استتار می‌کند. رندال بنتون با این عکس موفق شد تا مقام سوم مسابقه عکاسی سال گذشته World Press Photo را در شاخه عکاسی طبیعت به خود اختصاص دهد.
 53275

کد خبر 277898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =