نسیم آنلاین نوشت:

به دنبال اعتراض مکتوب حزب مؤتلفه اسلامی به معاونت امور بین الملل و ارتباطات حزب کمونیست چین نسبت به پخش مصاحبه فرزند شاه معدوم از تلویزیون چین و عذرخواهی تلفنی حوزه معاونت امور بین الملل آن حزب در گفتگو با حمید رضا ترقی رئیس مرکز امور بین الملل حزب مؤتلفه اسلامی ، سفیر کشور چین در ایران در دیدار با ترقی ضمن تأکید بر استحکام روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی در کشور ایران و چین اقدام تلویزیون چین را یک سهل انگاری و غفلت توسط گزارشگر محلی دفتر تلویزیون چین در آمریکا دانست که مورد تذکر قرار گرفته و دیگر تکرار نخواهد شد .
وی سیاست خارجی چین را عدم مداخله در امور دیگر کشور ها دانست و بر تداوم و تقویت روابط در کشور ایران و چین در دوحزب تأکید نمود .
ترقی در این دیدار گفت: این نوع اقدامات ممکن است با چند واسطه توسط عوامل آمریکا و کشور هایی که از توسعه روابط ایران و چین دچار ضرر می شوند هدایت شود و لذا باید دولت چین مراقب عوامل نفوذی در این رابطه باشند .
وی با اشاره به اشتراک مواضع بین المللی و منطقه ای بین چین و ایران در مسادل خاورمیانه بویژه سوریه افزود ، هرگونه اقدامی که بر روابط دو کشور ایران و چین تأثیر منفی بگذارد بنفع آمریکا و غرب است و ما مطمئن هستیم که این نوع اقدامات موضع رسمی دولت چین نیست و امیدواریم در آینده مراقبت بیشتری صورت گیرد .
در ادامه این دیدار سفیر چین برای مقابله با فقر در کشورش خواستار انتقال تجربیات ایران در کاهش فقر مطلق شد .
/2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 280793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =