روسای جمهور ایران و بولیوی با تسلیت درگذشت هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا بر ادامه راه وی در سایه وحدت و همبستگی تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،  محمود احمدی نژاد امروز جمعه به وقت محلی در دیدار "اوو مورالس" با تسلیت درگذشت رییس جمهور فقید ونزوئلا اظهار داشت: چاوز شخصیت بزرگی بود که روحی انقلابی داشت و امروز تصور اینکه این برادر مبارز و انقلابی در کنارمان نیست بسیار غم انگیز و سخت است. چاوز دوست بسیار صمیمی و وفادار برای همه ملت ها بود و از این بابت نیز فقدان وی بسیار تاثرانگیز است.
رییس جمهور کشورمان اظهار داشت: امروز دوستداران و همراهان چاوز در ونزوئلا دور هم گرد آمده و معنای این اجتماع عظیم این است که چاوز زنده است و راه او ادامه خواهد داشت. تا زمانی که مبارزه هست و عدالت وجود دارد،‌ چاوز نیز زنده خواهد ماند. امروز در ونزوئلا گرد هم جمع شده ایم تا با یکدیگر پیمان ببندیم و دست در دست یکدیگر قرار داده و پشتیبان و همراه هم در مسیر عدالت حرکت کنیم.
احمدی نژاد تصریح کرد: اگر چه ممکن است سران امپریالیسم از نبود چاوز خشنود باشند و خیال کنند که خلائی به وجود آمده است، اما به زودی خوشحالی آنها پایان خواهد یافت چرا که مردان بزرگی وجود دارند که راه چاوز را ادامه خواهند داد.
اوو مورالس رییس جمهور بولیوی نیز در این دیدار فقدان هوگو چاوز را حادثه ای غم انگیز توصیف و اظهار داشت: اگر چه چاوز به لحاظ فیزیکی در بین ما نیست، اما در قلب و روح ملت ها زنده است و باید راه او را ادامه دهیم و عشق به ایشان بوده که امروز سران بسیاری از کشورها را دور هم جمع کرده است.
مورالس مقاومت خستگی ناپذیر ملت بزرگ ایران در مقابل امپریالیسم را تحسین برانگیز دانست و اظهار داشت: بولیوی خود را در کنار ملت ایران می داند و دست وحدت به ایران می دهد تا در کنار هم مسیر مبارزه با امپریالیسم را پیش ببریم.
/2929
کد خبر 281098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =