وزارت امور خارجه کشورمان تعرض نظامیان صهیونیستی به نمازگزاران جمعه در بیت‌المقدس را محکوم کرد.

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تعرض روز جمعه نظامیان صهیونیستی علیه‌ نمازگزاران مسجد الاقصی را که منجر به مجروح شدن تعداد زیادی از آن‌ها شد را شدیدا محکوم کرد و از نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی و به‌ وی‍زه حقوق بشری خواست نسبت به اقدامات تجاوزکارانه و هتک حرمت رو به‌ تزاید صهیونیست‌ها علیه مقدسات اسلامی واکنش جدی نشان دهند.

وی افزود: بی‌تردید برخورد ضعیف جامعه بین‌الملل با این‌گونه‌ تجاوزات از جمله هتک حرمت نمازگزاران و جسارت به ساحت قرآن کریم در مسجد‌ الاقصی موجب گستاخی بیشتر صهیونیست‌ها شده که نمونه ای از آن را در تجاوز‌ روز جمعه شاهد بودیم.

حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه نیز با محکوم کردن تداوم رفتار تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و حمله به نمازگزاران مسجد الاقصی گفت: انتظار می رود اتحادیه عرب مشکلات دنیای عرب را چاره اندیشی کند و به موضوع اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین توجه داشته باشد.
معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با انتقاد مجدد از تداوم تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب افزود: اگر اتحادیه عرب یک صدم اقداماتی را که علیه مردم مقاوم سوریه انجام داده است درقبال حملات، تجاوزات و شهرک سازی های رژیم صهیونیستی اتخاذ می کرد، امروز وضع جهان عرب بگونه دیگری بود.
معاون وزیر امور خارجه راهکار سوریه را صرفا سیاسی دانست و اظهار داشت: جنگ تمام عیار تروریستی علیه مردم، معارضه معتقد به راهکار ملی و سیاسی و نظام سیاسی این کشور، محکوم به شکست است و در صورت تداوم این اقدامات تروریستی، منطقه روی امنیت نخواهد دید و تبعات تاسفبار منطقه ای آن گریبان مداخله گران را خواهد گرفت.
/2727

کد خبر 281155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =