مهارت‌های زبانی جان کری، وزیر خارجۀ آمریکا برای بسیاری از اروپایی‌ها جالب به نظر می‌رسد.

به گزارش خبرآنلاین، روزنامۀ سوئیسی تریبون دوژنو در خبری کوتاه تحت عنوان"جان کری نروژی هم می‌داند" به مهارت‌های زبانی جان کری، وزیر خارجۀ آمریکا پرداخته است. در این خبر آمده است: وزیر خارجۀ آمریکا در در ادامۀ تور اروپایی خود در نروژ در کنفرانسی مطبوعاتی با حضور وزیر خارجۀ نروژ تحت تعریف و تمجیدهای وزیر نروژی قرار گرفت. این مقام نروژی شیوه و روش جالب جان کری که تلاش می‌کرد با قرار دادن چند کلمه جمله‌ای به زبان نروژی بسازد را بسیار تأثیرگذار خواند.
وزیر خارجۀ نروژ با یادآوری این مسئله که کری، فرزند یک دیپلمات است و در دوران کودکی نیز چند سالی در اسلو(پایتخت نروژ) زندگی کرده است، افزود:" ما به شدت تحت تأثیر خاطرۀ کری قرار گرفتیم".
وزیر خارجۀ آمریکا نیز در ادامه افزود که خاطرات بسیار خوبی از نروژ، پارک‌ها و سواحل این کشور دارد. جان کری در ادامه به زبان نروژی در مقابل خبرنگاران و با لحن شوخی گفت که نمی‌تواند نروژی حرف بزند.
کری در سفر اروپایی خود از ملاقات با میزبانان اروپایی(اعم از برلین، پاریس و رم) بسیار خرسند به نظر می‌رسد. لازم به یادآوری است که کری مسلط به زبان فرانسه نیز هست و این مسئله در جریان سفر وی به فرانسه برای مقامات این کشور خوشحال‌کننده بود.
5252
 

 

کد خبر 282096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
    0 15
    خو که چی حالا؟خیلی ذوق کردی الان